Únor 2013

Ellowyne - Wilde Imagination

26. února 2013 v 20:26 | Alice - Sofie |  Wilde Imagination

Ellowyne - Wilde Imagination
Alice a Sofie


Panenky Ellowyne jsou u nás poměrně dobře známé a oblíbené, tak jen pár slov úvodem. Jedná se o vinylové panenky vysoké 40 cm, podobně jako Tonner jsou celokloubové, oproti Tonnerkám mají větší hlavičky a končetiny. Obličeje mají ručně malované, některé mají vsazené oči, pravé řasy a mohou být i parukové. Většina z nich má originální obleček, prodávají se i v prádlové verzi.

Alice vlastní Ellowyne Raw Edges (na fotce v zelených šatech od panenky Tonner, její orig. obleček si nyní půjčují bjd Benny a Yolanda), Prudence Miss Match (ve fialovo oranžových šatech - kombinace Ellowyne Tonner modelu, její původní šatky nemám, pouze punčochy), Essential Amber Brunette (původně prádlová, nyní v modelu Charmain of the Bored) a nejnovější přírůstek do party - krásná černoška Lizette New Girl in the Town v původním oblečení.
Tím jsou v mé sbírce zastoupeny všechny typy obličejů panenek Ellowyne.
Sofie vlastní: Ellowyne Basic Blonde paruková (na fotce s vlnitou parukou), Basic Amber paruková (v barevných legínách), Sweetly Sullen (blondýnka v šatech). První dvě byly zakoupeny nahé bez paruky, Sullen přišla v kompletní výbavě.

Ellowyne Raw Edges

majitelka AlicePrudence Miss Match

majitelka Alice


Essential Amber Brunette

majitelka AliceLizette New Girl in the Town

majitelka AliceEllowyne Basic Blonde - Eliška

majitelka Sofie
Paruková panenka, u které se dá krásně měnit vzhled. Má modré skleněné oči a přicestovala nahá.

Basic Amber

majitelka Sofie
Paruková panenka se skleněnýma očima. Jméno jí zůstalo Amber.


Sweetly Sullen - Sueline

majitelka Sofie
Jedna z mála panenek která měla původní obleček, ale už jí zbyl jen původní účes a botky.
Další společné fotky
Alice
Sofie

Evangeline Ghastly

24. února 2013 v 17:51 | Alice |  Wilde Imagination

Evangeline Ghastly

(Alice)

Jsou panenky od firmy Wilde Imagination, která vyrábí i panenky Ellowyne.
Jsou inspirovány Addamsovou rodinou a tvorbou režiséra Tima Burtona (Mrtvá nevěsta, Střihoruký Edward a další) a jejich bizarním výtvarným pojetím.
Evangeliny jsou vyráběny z vinylu (17") a resinu (19"). Jsou to panenky typu bjd, mají vsazené oči a některé jsou parukové.

Já vlastním dvě vinylové krásky se starším typem obličeje. Ty současné mají trochu plnější obličej, rozdíly jsou i v těle a celkově jsou méně strašidelné a asi více líbivé.
Mě se přesto víc líbí ty starší, jak se na obdivovatelku Tima Burtona sluší...

Černovláska je Eternal Evangeline (původně prádlová) a blondýnka je Haunted Melody.
Evangeline Ghastly, která patří Sofii

Jedná se o panenku novějšího typu "Now and Forever Evangeline". Při cestě z Ameriky měla nehodu a přišla o obě chodidla. Reklamace je poměrně složitá a tak za pomoci Sofiina manžela dostala nohy co měla náhradní Dellilah Noir. Nyní je to spíš výhoda, protože obuje i botky menší velikosti.Integrity Toys / AvantGuards, FR16

20. února 2013 v 20:45 | Alice |  Jiné moderní panenky

Integrity Toys / AvantGuards, FR16

majitelka: Alice

FR16 Fit to Print Anais McNight

Panenka FR:16 Fit to Print Anais McNight
Vyrobena v roce 2012 v limitované edici 350 kusů
Je vysoká 16"(40cm), celokloubová, má více kloubových spojů než tonnerky a umožňuje lepší pózování, má nalepené řasy, vlasy jsou napevno všité.
Zakoupila jsem ji v v originální krabici, se stojánkem a certifikátem, v původním oblečení (viz foto): černé saténové kalhoty, bílá halenka bez rukávů, kožešinová štola, černé pantoflíčky, má také vínovou kabelku, štrasové náušnice a náramek.


AvantGuard Lush

Vyrobena v roce 2008 v limitované edici 500 kusů
Je vysoká 16.75"(42cm), celokloubová, má vyměňovací ruce a nohy, panenká má šedohnědé oči, pravé řasy,
je paruková.
S koupí panenky AvantGuard jsem delší dobu váhala, protože mi uplně nesedlo jejich výrazné líčení a vyzývavý vzhled. Od začátku mi bylo jasné, že to by to měla být panenka se zavřenými ústy. Potom jsem viděla Lush v krátké černé paruce, ke které si mohla dovolit i to výrazné líčení a v této stylizaci se mi zalíbila.
Stejně jako FR Anais je lépe pohyblivá než klasické Tonner panenky, je také subtilnější a lehčí.Panenky Tonner

13. února 2013 v 19:45 | Alice |  Panenky Tonner


TONNER PANENKY (Alice)

Chtěla bych vám představit některé panenky Tonner z mé sbírky:

Na společné fotce: Monica, Kit a Daphne


Monica Merrill Taking a Letter

Vyrobena v roce 2009 v limitované edici 500 kusů, je celokloubová - včetně zápěstí, původně měla vyměňovací chodidla, ale panenku jsem dostala s chodidly pro boty na podpatku, nahou, s rozpuštěnými vlasy. Její ohnivě rezavé vlásky byly původně v drdolu, panenka má šedohnědé vsazené akrylové oči a nalepené řasy.
Na sobě má nyní obleček Joe Tai a šperky domácí výroby.
BELLATRIX LESTRANGE

Vyrobena roku 2009 v limitované edici 1000 ks podle filmové postavy z filmu Harry Potter, kterou hrála Helena Bonham-Carter (podobu moc nevidím...).Je vysoká 17", má původní oblečení i účes. Dostala naušnice a jiný náhrdelník, také má jiné botky (od Delilah Noir, její původní si vypůjčila Evangeline Ghastly).
SERAFÍNA

Serafina Pekkala , kolekce 2009 -The Golden Compass (Zlatý kompas)
Limitovaná edice 1000 ks. Serafína je vyrobená podle filmové postavy, zakoupila jsem ji nahou pouze s plochými chodidly. Má krásné vlasy a její původně modré oči jsem přemalovala na hnědé.
KIT

Chase Model. Vyrobena v roce 2004 v limitované edici 1000 kusů Tyler Wentworth. Je celokloubová, má světle rezavé vlasy, modré oči, tvář Kit, na sobě má původní oblečení - modrou sukni, pruhovanou košili, svetřík a pantoflíčky s volnou patou. Neprošla žádnou úpravou, pouze dostala náušnice.


DAPHNE

Tonner/Effanbee Daphne Dimples Ta Da
Vyrobena v roce 2005 v limitované edici 175 kusů exkluzivně pro Modern Doll Convention, je celokloubová - včetně zápěstí, má zelené oči s bočním pohledem. Původně měla složitý drdol, ale já jsem ji zakoupila nahou, už s rozpuštěnými vlasy, které jsem trochu upravila do účesu.
Esme


Jediná tmavá Tonnerka v mé sbírce ke mně přišla nahá a bez certifikátu, nevím o ní žádné bližší údaje, pouze na internetu jsem si našla, že tuto panenku navrhla (či přemalovala?) Sherry Miller. Nevím, zda je jedna, nebo zda se prodávala celá edice.
Má starší typ těla bez kloubového zápěstí a úžasný účes ze spletených copánků. Právě ten a její tmavší pleť rozhodly o zakoupení panenky.
Líbí se mi, že vypadá jako opravdová černoška.


Alice

5. února 2013 v 22:18 | Alice |  profily-autorek

Alice - něco o mně

S panenkami jsem se, jako každá holka, setkala v dětství a byly mojí oblíbenou hračkou. Když jsem byla malá, panenky Barbie se u nás běžně koupit nedaly a tím jsem docela trpěla.
Vlastnila jsem jednu falešnou Barbie z NDR koupenou z druhé ruky za 20 kčs. Mám ji dodnes a k ní asi sahá prehistorie mého sbírání.
V této době jsem pořád něco sbírala - známky, pohledy, obaly - prostě, co se dalo.
Takže mě k současné zálibě nevedla touha tvořit (jako Sofii), ale prostě sbírat.
Ale na všechno jsem v dospělosti dávno zapomněla a ani s první dcerou jsem to neoživila, protože ta o panenky neměla valný zájem. Změna přišla až s druhou dcerou, která panenky vyžadovala a neustále specifikovala své požadavky. To už byla doba internetu a já zjistila, že Barbie není jen rozesmátá blondýna, ale že existuje spousta typů tváří, barvy pletí, Barbie slavností, etnické a prostě od výmyslu světa.
Začala jsem shánět ty zajímavé a když jsem mladší dceru zahltila, zjistila jsem, že některé jí nechci dát (matka - hyena) a začala jsem si panenky nechávat, studovat vše kolem a už jsem jela v rozjetém vlaku sběratelství, který nemá cílovou zastávku...
Panenkami Barbie to začalo, ale potom jsem poznala ty další - Tonnerky a jiné velké panenky (40 cm). Zatoužila jsem vlastnit od každé nějakou, od té doby má sbírka prošla různými proměnami a nyní se nachází v poměrně stabilním složení.
Dostala jsem možnost hostovat na tomto blogu, tak vám je chci také postupně představit a doufám, že vás potěší stejně jako mě a další sběratelky na stejné vlně.


Profil Sofie

5. února 2013 v 21:48 | Sofie |  profily-autorek

Sofie - něco o mně

Vždy jsem ráda tvořila a ač jsem si v dětství s panenkami moc nehrála (a vzhledem k tomu, že jsem máma dvou kluků, tak ani s dětmi jsem si to moc neužila), tak v dospělosti mě začaly zajímat. Nejdříve ty staré - rozbité, že bych je mohla opravit a vdechnout jim nový život. Tak začala má první etapa sbírání panenek. Staré panenky jsou kouzelné, ale také většinou poměrně velké. Takže, když už seděly ve všech trochu volných koutech našeho bytu, usoudila jsem, že musím přejít k nějakým menším exponátům.
V té době podlehla sbírání panenek i Alice, která to vzala velikostně z jiného konce - začala panenkami Barbie.
Jejich skladnost mě zaujala a zjistila jsem, že i s nimi se dá tvořit - přetělovat, převlasovat apod. Tak jsem se dostala ke sbírání moderních panenek. Po panenkách Barbie jsem poznala panenky Tonner, Madame Alexander a další a konečně také panenky BJD, které mě nadchly svou pohyblivostí a variabilitou vzhledu. Je pravda, že problém s místem se tím nevyřešil, ba naopak, takže některé holky musely z domu, aby jiné zase přišly, ale to zná asi každá sběratelka.
Chtěla bych vám tyto panenky na svém blogu představit a doufám, že se sem budete rády (i rádi) vracet, protože sbíráním panenek se náš všední život obohatil a přináší nám spoustu zábavy, odreagování a odpočinku od každodenních povinností a starostí.