Březen 2013

Panenky Integrity Toys 2

21. března 2013 v 19:34 | Alice |  Jiné moderní panenky

Panenky Integrity Toys

Alice

Od firmy Integrity Toys vlastním také panenky vysoké 12" (cca 30 cm - jako Barbie): Monsieur Z, Poppy Parker, Fashion Royalty, IT Basic a Dynamite Girls (poslední dvě skupinky představím v dalším článku). Jedná se o celokloubové sběratelské panenky, jejichž oblečení i doplňky jsou velmi kvalitní, jako i samotné provedení panenky, což je u této firmy samozřejmostí.

Monsieur Z

Zástupkyně Monsieur Z jsou: běloška Fly Girl a černoška Flaunt It.
Panenky jsou stylizované oblečením i líčením do 60. let 20. stol. Oproti jiným IT panenkám mají větší hlavičku a drobnější tělo, jsou dodávány ve stylových kufřících a většinou mají nějaké doplňky.


Poppy Parker


Zástupkyně Poppy Parker: běloška Poppy Parker Foto Fab a její tmavá kamarádka Darla Daley Hit Single.
Poppy jsem získala komplet oblečenou i s krabičkou, chyběl pouze náhrdelník. Darla přicestovala nahá s původním účesem.

Fashion Royalty


Jedinou zástupkyní Fashion Royalty je Jordan Bionica.
Byla to moje první Integritka a dodnes jedna z nejoblíbenějších, hlavně díky své tmavé "pleti". Přicestovala nahá a protože je to dáma, potřebuje nějaké honosné oblečení. Proto dostala (spodniček a šálů zbavené) oblečení od Holiday Barbie, která se mi v něm moc nelíbila a později odcestovala k nové majitelce.

Panenky Tonner 2

12. března 2013 v 21:13 | Sofie |  Panenky Tonner


Panenky Tonner

Sofie

Panenky Tonner Dolls jsou díky svému kvalitnímu a detailnímu provedení velice vyhledávané sběratelské panenky. Vyrábí je Tonner Doll Company se sídlem v New Yorku. Tonner Dolls vyrábí sběratelské panenky různého vzhledu a velikosti. Panenky se začaly vyrábět roce 1991. Zakladatelem společnosti je designér a návrhář Robert Tonner.
Firma spolupracuje také s několika filmovými společnostmi na vytvoření edicí panenek podle filmových postav. Příkladem jsou panenky z filmů: Chicago, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Pán prstenů a další.
Dále firma vyrábí panenky: Betsy McCall, Ann Stelle, panenky od Mary Engelbreit a další. Celosvětově nejznámější panenky jsou z kolekce Tyler Wentworth.

Esme

Panenka Tonner Malinalli Blush Bashful Basic Esme z roku 2009 byla vyrobena exkluzivně pro Tonner Direct. Panenka má čokoládově hnědé vlasy a hnědé oči. Je celokloubová, včetně zápěstí. Zakoupila jsem ji již bez původního oblečení.Tyler a Marley

Panenky ze setu IDEX Tyler and Marley Singing in the Rain (Gift Set LE 300, 2006) , byly zakoupeny kompletně oblečené, včetně krabice a stojánku. Mají moc hezké oblečení, kabátky do deště, světlé kalhoty, trička, klobouk a doplňky.

Cami a Yoshio

Je to další z mých oblíbených dvojic. Panenka byla původně Tonner Cami Basic Platinum z kolekce Cami a Jon. Vyrobena byla roce 2011 v limitované edici 500 kusů. Má typ těla Antoinette , je vysoká 16". Je celokloubová + kloub v kotníku. Nový typ kloubu v kolenou umožňuje vytočení nohou do stran . Původně měla dlouhé platinové vlasy, vsazené akrylové modré oči a nalepené řasy . Panenka má hodně světlý odstín těla - odstín Lily. Mně se jako platinová nelíbila a nyní je paruková.
Panáček Yoshio - Tonner Yoshio Basic je z roku 2011 . Byla to limitovaná edice 500 kusů. Byl zakoupen nahý - původně byl prádlový. Má kvalitní celokloubové tělo, vysoký je 17", a má velice dobrou pohyblivost.

A takto vypadala Cami než šla k holiči.Malé panenky Tonner

9. března 2013 v 20:22 | Alice - Sofie |  Panenky Tonner

Malé panenky Tonner

(Alice a Sofie)

Tyto panenky jsou vysoké 12" (30 cm). Mají kloub v lokti a kolenou, některé mají i kloubová zápěstí a kotníky (Ron). Mají, stejně jako velké Tonnerky, malované obličeje a napevno vsazené vlasy (aspoň neznám žádnou parukovou Marley).


Alice vlastní Pessimist in Purple od Agnes Dreary (ve fialových šatech), je to moje nejoblíbenější malá Tonnerka, má úžasné vlasy, pěkné oblečení a skvěle naštvaný výraz, klidně by mohla patřit k Evangelinám, je taky trochu jako z filmů Tima Burtona.
Další panenky ve sbírce jsou Marley Wentworth Check This Out! (v růžovém) a Ultra Basic Marley Wentworth Brunette (na fotce s Tonner Serafinou).

Pessimist in Purple
Marley Wentworth Check This Out! (v růžovém) a Ultra Basic Marley Wentworth Brunette
Sofie vlastní Marley ze setu IDEX Tyler and Marley Singing in the Rain (Gift Set LE 300, 2006) a nově panáčka Ron Weasley podle postavy z filmu Harry Potter. Ron má povedený obličej, který odpovídá filmové postavě a pěkně kloubové tělo (zápěstí, kotníky, hrudník), ale dorazil k nám s ošklivě poničenými klouby v kyčlích. Proto se ho nakonec ujala Sofie a s využitím zkušeností s opravami starých panenek, se ho nyní snaží dát do pořádku.

Marley


RonRon a Pesimistka


Panenky Integrity toys

9. března 2013 v 20:05 | Sofie |  Jiné moderní panenky

Panenky od Integrity toys

Sofie

Firma Integrity toys vyrábí a prodává sběratelské panenky vysoké úrovně, které se řadí do nejvyšší třídy panenek. Firmu založil v roce 1995 Percy Newsum, který má rozsáhlé zkušenosti s výrobou panenek.

Firma vyrábí panenky 12" a 16" vysoké, značené Fashion Royalty, Gena Marshall, The Dynamite Girls, Hollywood Royalty, Valia a AdvantGuards a mnoho dalších. Produkty firmy jsou známé nejvyšší úrovní provedení, vysokou úrovní vzhledu a precizností se kterou je zpracováváno oblečení.

Aria

Patří do série Dynamite girls - Electro PoP Aria. Těchto panenek byla vyrobená omezená série 1000ks. Panenka je plně kloubová a má i vyndavací ruce v zápěstí pro snadnější oblékání.Zakoupena byla v původním oblečení.
Rufus


Patří také do série Dynamite girls - Vintage 2010. Jde o limitovanou kolekci 500ks. Panenky této kolekce oblékly módu inspirovanou retrem. Byla zakoupená oblečená. Měla blůzku s dlouhým rukávem a růžové šortky.
Darla

Panenka ze serie Poppy Parker Collection - Darla Daley. Představuje kamarádku panenky Poppy Parker Darlu. Zakoupila jsem ji již nahatou a nevím jaké bylo její původní oblečení.

Delilah Noir

8. března 2013 v 20:53 | Alice - Sofie |  BJD panenky

Delilah Noir


Delilah Noir jsou kloubové panenky typu bjd (ale nemají tak dobrou pohyblivost) od firmy Ashton Drake, která vytváří také realistická miminka a další sběratelské panenky.

Jedná se o vinylové panenky se vsazenýma očima, které se - podobně jako u bjd - dají měnit. Panenky jsou parukové, s vyměnitelnými chodidly. Velikost panenek je 16" (40cm), velikost paruček je 6-7.

Deli

Alice vlastní Delilah Noir Dark and Defiant, zkráceně Deli.
Parukami úžasně mění svůj vzhled, tak zde je představena v několika podobách (na jedné fotce společně s bjd Rao-Natálií).


Sofie vlastní dvě tyto panenky. Delilah Noir Dark and Defiant a Delilah Noir Once bitten, twice shy

Delli

Delli je panenka pojmenovaná Delilah Noir Once bitten, twice shy. Byla zakoupená nahá, měla na výměnu ploché nohy a upíří zoubky. Patří k mým nejoblíbenějším panenkám.Nora

Panenka Delilah Noir Dark and Defiant. Původně měla černé krajkové šaty, které nyní nosí Alexandra-panenka od Madam Alexander- a černo červenou paruku, která se jí nelíbila.
Twilight

7. března 2013 v 21:19 | Sofie |  Panenky Barbie

Twilight
V tomto článku představím své oblíbené panenky vytvořené podle hlavních hrdinů upírské ságy Twilight. Jde o sběratelské panenky z kolekce Pink Label. Tváře panenek jsou zpracovány tak, aby se co nejvíce podobaly herci, který danou postavu hrál. Těla mají belly button body. Tato těla nemám ráda, ale v tomto jediném případě jim zatím zůstala. Jsou naprosto neohebná a nelze je moc aranžovat (viz foto). To mi sice vadí, ale zatím jsem jim lepší těla nepořídila. Z postav vlastním Bellu, Edwarda, Alici, Jaspera, Victorii a Jane. Mattel vydal ještě další postavy - Jacoba ( toho jsem sice měla, ale nelíbil se mi), Esme, Rossalii a Emeta ( ty bych si časem pořídila) a Dr. Cullena (ten se mi také nelíbí).

Bella

Tato jediná z celé série má ohebné nohy a může si sednou. Tvař má Mackie, která příliš neodpovídá předloze, ale mně se takto líbí.

Edward

Tvář byla vytvořená pouze pro tuto postavu a docela odpovídá živé předloze. Jen mi štve to jeho tuhé tělo, asi bude první na řadě při přetělení.


Alice

Tato panenka se mi moc líbí. Je lepší než filmová postava a víc mně sedí k popisům v knize. Její tvář je Generatiom girl Lara/Ana 1998. I oblečení má moc pěkné.


Victorie

Další z velmi povedených panenek. Má naprosto úžasné oblečení a krásné zrzavé vlasy. Tvář má tango, která se příliš nevyskytuje a proto není okoukaná.


Jasper

Panenka z nové série panenek Twilight. Je velice povedený a hezky doplnil mou skupinu upírů.


Jane

Zlá upírka Jane má tvář Kayla. Velice se mi líbí její oblečení.

Dona

7. března 2013 v 21:06 | Alice |  BJD panenky

Dona

(Alice)
Dona je panenka Fashion BJD 12" (32 cm) od společnosti Dollmore, tedy taková bjd Barbie. Prodává se včetně paruky na suchý zip, oblečení, bot a stojánku, certifikátu. Přicestovala ke mně od Edi, takže ji už můžete znát z jejího blogu.
Je poměrně dobře pohyblivá, ale v pozicích moc nedrží, její obličejík působní trochu naštvaně, ale to se mi právě líbí, mám slabost pro ty "zatvrzelé" panenky.;-)
Za první tři fotky děkuji Majce a na poslední fotce je s mými bjd Natálií (Angel of Dream) a Deli (Delilah Noir).
Madame Alexander

4. března 2013 v 20:22 | Alice - Sofie |  Jiné moderní panenky

Madame Alexander


(Alice a Sofie)
MA jsou 40 cm vysoké vinylové panenky, kloubové (existuje více typů těl - některé nejsou celokloubové, jiné nemají klouby v kotnících až po velmi pohyblivé celokloubové typy, které vlastním), jsou lehčí a subtilnější - podobně jako AvantGuards nebo FR 16.
Byly vytvořené ve spolupráci s návrhářem Jasonem Wu, který se podílí i na tvorbě panenek Integrity Toys.
Panenky mají půvabné malované obličeje a vsazené vlasy. Předpokládám, že se dají zakoupit v původním oděvu, nebo prádlové verzi, jako jiné fashion panenky.

Alice vlastní dvě zástupkyně těchto panenek: bělošku Suzette a černošku Paris

Flirty 30´s Glamour Suzette Morgan

Krásná zrzka ze série Back to Basics Alexandra Fairchild Ford, limitovaná edice 300 ks. Zakoupila jsem ji s úžasnou kompletní výbavou a patří mezi mé nejoblíbenější panenky. Moc se mi líbí její jemný půvabný obličej a překrásné vlasy, o dokonalosti jejího oblečení jsem se již zmínila. Je celokloubová.

Paris Williams - Dinner for two

Černoška z limitované edice 750 ks. Stejně jako Suzette je celokloubová . Panenku jsem zakoupila nahou, tak dostala model z domácích zdrojů (kombinaci oblečení Tonner/Ellowyne) a šperky. Suzette měla naštěstí ve výbavě dvoje boty, tak mohla jedny půjčit Paris. Botky Tonner totiž neobuje. Paris má také krásnou barvu vlasů a originální krátký účes. Oproti Suzette má jiný typ obličeje, pravé řasy a o něco větší hlavu.Sofie vlastní dvě panenky ze série Mod- Penellope a Alexandru a panenku Sofii - Beauty of the Moment Sofia Cruz

Penellope

Tmavovláska Mod Sofia Cruz byla zakoupená v originálním oblečení, které tvořil černý trikot a žlutá krátká zavinovací sukně. To již nenosí, protože trikot hodně barví. Panenka je celokloubová vč. kotníků a zápěstí, z limitované edice 2500 ks. Má pravé řasy.


Alexandra

Blondýnka Mod Alexandra Fairchild Ford (zakoupená nahá).Má stejný typ těla jako Penellope. Je z limitované edice 2500 ks. Má pravé řasy. Od původního oblečení, podobného jako měla Penellope, má dost obarvené nohy.


Sofie

Další panenkou ve sbírce MA je Beauty of the Moment Sofia Cruz. Panenka byla zakoupena nahá, s rozpuštěným účesem a částečně upravenou malbou obličeje. Má trochu jiný typ těla, bez kloubu v kotníku a horší pohyblivot nohou. Jako ostatní panenky má pravé řasy. Sofia měla původně vlasy sepnuté v drdolu, výrazné líčení očí a na sobě měla růžové šaty s černým bolerkem ve stylu přelomu 50. a 60. let. Šaty byly doplněny rukavicemi, kabelkou, šperky a černými lodičkami.
Panenky z let 1960-1980

4. března 2013 v 19:11 | Sofie |  Staré panenky 1960 - 1980

1. Lenička

Panenka značená ARI 3381. Je vysoká 35 cm, vyrobená z gumy. Vlásky má našité na hlavičce a má hezké mrkací oči. Byla vyrobená v GDR v sedmdesátých letech.2. Číňánek


Panenka velká 28 cm. Je značen Hong Kong. Stejnou panenku jsem dostala v roce 1960 jako malá.Vyráběla se v Číně v šedesátých letech. Hlavičku má z tvrdého plastu, tělo z měkkého. Má otočné ručky v zápěstí a krásné modré oči. Tato má na sobě původní šatičky.

3. Číňanka

Starší porcelánová panenka asi čínské výroby, tak kolem sedmdesátých let. Je vysoká 40 cm.

4. Nána


Moje první dětská panenka, zakoupená v roce 1961. Je typická gumová panenka. Výrobek firmy Gumotex. Výška 28 cm.5. Karolína

Moje dětská panenka z roku 1965. Je vysoká 40 cm, tělo má z tvrdého plastu, hlava je již z moderního vinilu. Má modré mrkací oči a brečítko. Byla vyrobená v Itálii. Šaty mojí výroby.


6. Emily

Klasická čínská porcelánka ze sedmdesátých let . Měla rozbité porcelánové nohy, má je nyní hadrové.

7. Pepíček

Malá gumová panenka mého dětství, tato je koupena až do sbírky. Vyráběla se v Gumotexu snad třicet let. Je vysoká 18cm.8. Pepinka

Gumová panenka ze sedmdesátých let asi německé výroby. Výška panenky 19 cm. Na sobě starý obleček.

9. Patricie

Panenka ze sedmdesátých let. Moje dětská panenka. Moc jsem si ji přála, protože byla štíhlá a dalo se na ní dobře šít. Je 25 cm vysoká a má tělo jako dospělá slečna. Je to předchůdce barbín. Vyráběla se v GDR.
10. Eskymačka

Česká panenka, vysoká 20cm. Jde o hadrovou panenku s bakelitovým obličejíkem. Na sobě má originální kabátek. Botičky má nové háčkované. Také jsem v dětství tuto ponenku měla, ale nedochovala se. Rok výroby 1966.


11. Fany

Klasická vinilová panenka ze sedmdesátých let. Je značená dvěma M nad sebou a číslem 1900/30 Made in W-Germany. Má hezké našité vlásky a mrkací oši. Měří 30 cm.

12. Pomněnka

Celoporcelánová malá 18 cm vysoká neznačená panenka. Nemá původní paručku. Háčkované šaty mojí výroby.