Duben 2013

Černošky Barbie - 2. část

11. dubna 2013 v 21:02 | Alice - Sofie |  Panenky Barbie

Černošky Barbie - 2. část

(Alice a Sofie)

Tvář Mbili

Tato krásná a moje asi nejoblíbenější černošská tvář se začala používat v roce 2001 a to hlavně u sběratelských Barbie. Až se sérií So in Style (SIS) pronikla do play-line panenek, které navíc v prvních sériích získaly kloubové ruce.
Panenek této tváře vlastním více, zde představuji tři zástupkyně SIS: Chandru, Karu a Grace (ta patří Sofii).

Chandra má nejtmavší pleť ze všech SIS a je moje nejoblíbenější, získala jsem ji novou v dvousetu s Trichelle. Tedy získala je moje dcera, takže ke mně přišly už bez orig. oblečení.
Karu jsem zakoupila v setu s malou Kiannou, kterou zabavila (stejně jako všechny doplňky) opět moje dcera. Kaře zůstalo aspoň původní oblečení.
Grace pochází také ze setu s malou Courtney a k Sofii přišla nahá, nyní dostala kompletní vybavení od Disney Rebelky a prý je spokojená;-)

Chandra (Alice)Kara (Alice)Kara (Sofie)

Sofie vlastní tuto Karu, kterou dostala k Vánocům 2011, kompletně oblečenou.


Grace (Sofie)

Grace se sešli u Sofie hned dvě. Jedna byla komplet oblečená a druhá doputovala nahatá a oblíbila si šaty, které měla Rebelka.
Lilah z kolekce Jonah Hex

11. dubna 2013 v 20:36 | Alice |  Panenky Tonner
Tonner panenky
(Alice)

Filmové postavy: Lilah z kolekce Jonah Hex


Dalším přírůstkem do mé sbírky Tonner panenek je Lilah podle postavy z akčního fantasy filmu Jonah Hex (http://www.csfd.cz/film/248764-jonah-hex/). Film jsem neviděla, protože nespadá do oblasti mého filmového zájmu, ale panenka podle hlavní ženské představitelky, kterou hrála Megan Fox, se mi líbí moc. Má jemnou tvář, pěkný účes a bohatou výbavu. Tonnerky podle filmových postav mám čím dál raději, mají většinou výraznější stylizaci než jiné panenky.
Lilah je 40 cm vysoká, celokloubová včetně zápěstí, je z limitované edice 1000 ks. Původně měla modré oči, které jsem přemalovala na zelené.
Na závěr fotka Megan Fox v roli Lilah.
Barbie - Generation Girl

8. dubna 2013 v 18:46 | Alice |  Panenky Barbie

BARBIE - Generation Girl

Alice

Tato tvář se začala používat v roce 1998 (kdy vznikla celá velmi povedená parta Generation Girl: Tori/Chelsie, Lara/Anna, Mari a právě GG Barbie). V devadesátých letech (a ještě chvíli dál...) to byla moc krásná tvář, v současné době je nadměrně používána u panenek Fashionistas a v kombinaci s velikými hlavami je pro mě už dost nestravitelná.

Vybrala jsem pro začátek tři představitelky (opět mám více panenek GG) té hezké varianty této tváře - jednu sběratelskou a dvě play-line.


Peace and Love 70s Barbie

Sběratelské panenky zastupuje vzácná Peace and Love 70s Barbie, moje oblíbená hippie Barbie ze série Great Fashions of the 20th Century Series, která představovala různé styly oblékání charakterizující svou dobu. Koupila jsem ji novou v krabici, ta byla bohužel poničená.


Maskerade Party Barbie


Za play-line panenky je zde Maskerade Party Barbie, má moc hezký kostým a k tomu sladěnou barvu-malbu očí. Je vidět, že v té době i panenky na hraní byly někdy na hranici sběratelských. Koupila jsem ji lehce hranou, ale pořád v dobrém původním stavu.
SMS Barbie

Další hezkou play-line panenkou s tváří GG je SMS Barbie. Existuje ještě krásná AA verze, obě můžete vidět na blogu u Vlaďky (Ziza).
Má moc hezkou malbu tváře a krásné copánkové vlasy. Vždy se mi líbila, ale nějak na ni nedošlo, nyní jsem ji koupila nahou bez vybavení, ale z dřívějších nákupů vlastním její pěkný kabátek.


Barbie - Pop Life

3. dubna 2013 v 21:18 | Alice - Sofie |  Panenky Barbie

Barbie - Pop Life

(Alice - Sofie)

Panenky ze série Pop Life není potřeba dlouze představovat, jsou poměrně známé a oblíbené zejména pro své kloubové tělo pivotal. Řada sběratelů je používá na přetělení.
Jsou to sběratelské panenky stylizované do módy šedesátých let, mají pravé řasy, dobové líčení, úžasné šaty i doplňky. Prodávají se s barevnými plastovými křesílky, které jsou ve stylu Brusel (světová výstava v roce 1958, jejíž styl v 60. letech ovlivnil módu a bytový design, či zařízení veřejných prostor. Vyznačoval se právě barevností a geometrickými tvary).

Alice vlastní černošku Pop Life Christie s tváří Twist and Turn a zrzku Pop Life Kelley s extravagantním účesem s tváří Steffie.
Černošku jsem koupila novou v krabici, Steffie ke mně přicestovala po kouskách - koupila jsem jinou panenku na jejím těle a hlavičku potom zvlášť. Na rozdíl od jiných sběratelek jsem ji takto zkompletovala. Nemám její původní oblečení, tak jsem se snažila aspoň částečně dodržet styl a původní barvy oblečku.

Sofie vlastní všechny tři panenky ze série, tedy i blondýnku Pop Life Barbie, opět s tváří TNT. Christie a Barbie byly zakoupené nové. Kelley přišla na náhradním těle.

Pop Life Christie


Pop Life Kelley

Pop Life BarbieA takto bydlí panenky Pop u Sofie
Černošky Barbie -1. část

3. dubna 2013 v 20:53 | Alice |  Panenky Barbie

Černošky Barbie - dvě tváře: Steffie a Asha

(Alice)


Černošky tvoří základ mé sbírky, původně jsem chtěla sbírat pouze panenky tmavé pleti, ale protože ty světlé jsou také krásné, rozšířila jsem postupně svou sbírku i na ně.


Jednou z mých nejoblíbenějších je Simone ze série Modern Circle (mám z této série ještě dvě panenky a časem je představím dohromady).
Má krásnou tvář Steffie, která se poprvé objevila v roce 1971 a později byla znovu použita pro retro vzhled panenek.

Další mou oblíbenkyní je Generation Girl Nichelle s tváří Asha, která se začala používat v roce 1990 a později se stala tváří tmavých panenek nazvaných Christie a Nikki (ta měla i vlastní tvář).
Panenka má úžasné vlasy, její afro účes se mi moc líbí.
Obě jsem koupila vybalené, ale v pěkném původním stavu.BARBIE - tvář Mackie

3. dubna 2013 v 20:29 | Alice |  Panenky Barbie

BARBIE - tvář Mackie

Alice


Kromě velkých panenek sbírám i panenky Barbie, jimiž jsem vlastně začínala. Mezi mé neojblíbenější tváře Barbie patří tvář Mackie, která se začala používat roku 1991 a jejím tvůrcem je designer Bob Mackie. Používá se často na sběratelské Barbie, ale objevuje se i v play-line panenkách. Mám těchto Barbie ve své sbírce poměrně hodně, časem budou představeny i další. Zde jsou dvě představitelky starší malby této tváře:

Barbie 1910 Promenade in the Park - v originálním oblečení.

Barbie Pink Inspiration - v šatech Barbie Sněhurky z dětské sběratelské edice. Sněhurku (má také tvář Mackie) si vzala do své sbírky dcera a protože panenky převléká, tak jsem jí šatky raději zabavila, než dojdou k úhoně...při nějaké šatní rošádě je dostala právě Pink Inspiration a její šatky dostala černoška, nemám totiž ráda kombinaci blond vlasů s růžovou a připadá mi, že černošky tu růžovou spíše snesou.
I když většinou vzhled sběratelských panenek neměním, tak občas se prohřeším pravidlu.
Obě panenky se mi moc líbí, patří mezi oblíbené.