Listopad 2013

Kapitán Kirk a Katniss

23. listopadu 2013 v 22:25 | Sofie |  Panenky Barbie

Kapitán Kirk a Katniss

Sofie

Ken jako kapitán Kirk
Kirk je vydaný v limitované seriii Pink Label. Tato série byla vyrobena k příležitosti natočení celovečerního filmu Star Trek XI.,kde je kapitán Kirk ústřední postavou. Ken - Kirk byl navržen známým návrhářem Billem Greeningem. Je opravdu moc pěkný, má hezké oblečení a celokloubové tělo.
Barbie Hunger Games Katniss
Sběratelská panenka Katniss byla vyrobená podle představitelky hlavní role celovečerního filmu Hunger Gammes Jennifer Lawrwnce. Byla vydaná v sérii Pink Label. Panenka s tváří Goddess je opravdu hezká a má úžasné oblečení. Tělo má kloubové - starší typ těla Fashionistas.

Maruška

20. listopadu 2013 v 22:07 | Sofie |  Opravy starých panenek

Maruška

Sofie

Panenka Maruška je přibližně 45 cm vysoká. Byla vyrobená ve čtyřicátých letech minulého století. Hlavu má z tvrdého plastu, tělo je ušito z voskového plátna a je plněné cupaninou. Má hezké, světlé, původní vlásky a pěkné mrkací oči. Při nákupu měla odřený obličej a hodně zacuchané vlásky. Jinak byla celkem v pořádku.
Kompozitové mimino 40 cm

20. listopadu 2013 v 22:01 | Sofie |  Opravy starých panenek


Kompozitové mimino 40 cm


Sofie

Panenka byla vyrobená v třicátých letech minulého století. Je vysoká 40 cm. Hlava, ruce a nohy jsou z kompozitu, tělo je z hadrové plněné cupaninou.. Panenka má flirtující původní oči a na sobě starou dětskou košilku. Hlavička panenky, když jsem si ji koupila, byla dost popraskaná. Panenka již v mé sbírce není.

Poslední podzimní focení

19. listopadu 2013 v 20:14 | Alice |  BJD panenky
Alice

Poslední podzimní focení

Vypadá to, že podzim nám už ukázal svou méně přívětivou tvář. Po krásných slunných dnech přichází mlha a vlhké chladno. Do přírody už se bude jezdit asi méně a podmínky na focení budou stále horší.
Proto si můžeme připomenout tu příjemnější část podzimu u posledních fotek z tohoto období.
Ve spadaném listí zapózovaly bjd panenky Tania, Say, Benny a nakonec se připletli i naši psi - border kolie Jamie a Ray.
Hezké podzimní vzpomínání...;-)

Černošské tváře u panenek Barbie 2

19. listopadu 2013 v 20:05 | Alice |  Panenky Barbie
Alice

Černošské tváře u panenek Barbie

(Nichelle, Asha, Shani, Mbili, Spanish)
Představuji další černošské tváře: Nichelle, Asha, Shani, Mbili a Spanish. Protože v Sofiině článku byla zmíněna i orientální tvář Kira, jsou zde i dvě zástupkyně této tváře z mé sbírky.

Nichelle


Asha
Shani


MbiliSpanish

Kira


Klárka

17. listopadu 2013 v 21:39 | Sofie |  Opravy starých panenek

Klárka

Sofie

Kompozitová panenka Klárka je vysoká 48cm. Je značená K&W 155. Výrobcem této panenky je německá firma König & Wenocke, byla vyrobena kolem roku 1920. Panenka má původní mrkací oči, které se otáčejí i do stran. Vlásky nejsou původní, jsou z panenky z padesátých let. Klárka měla velice zničenou hlavičku, chyběla celá zadní část a levá část obličeje. Její tělo je původní a je velice zachovalé.
Černošské tváře panenek Barbie

17. listopadu 2013 v 21:31 | Alice |  Panenky Barbie
Alice

Černošské tváře panenek Barbie


Alice

V předchozím článku o černoškách je zdokumentován vývoj černošské tváře u panenek Barbie. Nyní představím své černošky podle tváří: začneme panenkou, která v článku není zmíněna, protože je to tvář celebrity - zpěvačky Brandy.
Následují panenky s tváří Nová Christie, dále tvář Steffie s tváří Skipper a ještě jednou se starší panenkou Steffie.
Další tváří je Goddes a Adria.Tvář, která byla také použita pro černošky a kterou jsme v článku nezmínily, je tvář Twist and Turn, použitá u série panenek Pop Life.

1. Brandy

2. Nová Christie


3. Steffie a Skipper


4. Steffie

5. Goddes

6. Adria


7. Twist and Turn


So in Style

16. listopadu 2013 v 20:41 | Sofie |  Panenky Barbie

So in Style

Sofie

V poslední době mi přibylo dost panenek z této série, a tak se k nim opět vracím. Všechny panenky této serie mají tvář Mbili, ale svým líčením, účesem a barvou pleti se od sebe opravdu hodně odlišují. Nyní vlastním jednu Marrisu, jednu Trichelle, jednu Chandru, dvě Grace a Dvě Kary. Marrisa je v seriích nejsvětlejší a mívá hnědé mírně zvlněné vlasy. Trichele má vlasy vždy kudrnaté a bývá světlejší. Grace má většinou ofinu, nebo její náznak, Kara má vlasy sčesané z čela a často je má nazrzlé. Chandra je v každé sérii ta nejtmavší panenka.
V prvních sériích měly tyto panenky kloubové ruce, pozdější série měly těla nekloubová. Nyní, v nejnovějších sériích, mají těla plně kloubová, přesně tak, jak já to mám nejraději.Marrisa

Trichelle

Chandra

Kara


Grace
Fotka z krabice

Tania v listopadu

16. listopadu 2013 v 20:25 | Alice |  BJD panenky
Alice

Tania v listopadu


Nyní už je sychravo, zima, ale Tania v listopadu ještě zažila hezký víkend na venkově, přidala se k ní i Benny a když si obě užily hezké počasí a začalo se stmívat, zašly se dovnitř ohřát a dát si šálek čaje;-).

Černošky Barbie 3

14. listopadu 2013 v 21:09 | Sofie |  Panenky Barbie

Černošky Barbie 3

Sofie
Tmavé panenky Barbie se mi moc líbí, a tak jich mám ve své sbírce několik.
Historie černošek Barbie:
První tmavá panenka s vlastní tváří byla Christie z roku 1965, přestala se používat v polovině 70. let. Christie má zavřenou pusu a černošské rysy.
Další tváří, která se používala pro černošky byla r. 1971 Steffie a r. 1976 Superstar. Tyto panenky ve sbírce nemám.
Já vlastním až panenku se Spanish tváří z r. 1983, která nebyla příliš úspěšná a r. 1990 skončila.
Následovala r. 1987 tvář Nová Christie, tato panenka má zářivý úsměv a výrazné černošské rysy. Používala se do roku 1999, a letos došlo k jejímu oživení, když ji Mattel opět použil.
V roce 1990 vznikla tvář Asha, která byla r. 1991 představena spolu s tvářemi - Shani, Nichelle a mužskou tváří Jamal v kolekci Shani a přátelé.
Asha je velmi úspěšná tvář a používá se s přestávkami dodnes. Tvář Asha byla vždy použita pro panenky afroamerické rasy. Tato hezká jemná tvář má otevřená ústa a světlejší pleť.
Nichelle se také používala vždy pro černošky a má zavřená ústa.Shani má také výrazné černošské rysy a otevřená ústa, používala se méně často. Nichelle a Shani má ve své sbírce Alice, která je představí v dalším článku, stejně jako tmavou Steffie.
Od roku 2003, kdy vznikla tvář Summer, se někdy použije i pro panenky s tmavou pletí. Je to veselá tvář, používaná hlavně pro bělošky.
Roku 2006 přichází s vlastní tváří černoška Nikki, ale končí hned v roce 2007.
Také tvář Skipper je někdy využita jako černošská tvář, stejně jako Goddes (opět představí v dalším článku Alice).
V roce 2001 vznikla tvář Mbili. Tato krásná, a moje asi nejoblíbenější černošská tvář, se začala používat hlavně u sběratelských Barbie. Až se sérií So in Style (SIS) pronikla více do play-line panenek (předtím se objevila v playline r. 2005). Panenky z prvních sériích SIS měly kloubové ruce, později měly těla nekloubová. V současných sériích mají těla celokloubová.
V roce 2001 vzniká tvář Adria a v r. 2009 Mattel začal prodávat černošky s touto tváří pojmenované Artsy. Tato tvář se používá dodnes u panenek Fashionistas.
K tmavým panenkám mám přiřazenou ještě orientální tvář Kira z roku 1980, která se používala pro asijské panenky do roku 2001.Španělská tvář - 1983

Nová Christie - 1987

Asha - 1990


Nikky - 1990

Artsy - 2001

Summer - 2003


Mbili - 2001

Kira - 1980