Leden 2014

BJD Soul Doll Gana

28. ledna 2014 v 19:59 | Alice |  BJD panenky


BJD Soul Doll Gana


(Alice)

V poslední době prodělala má sbírka panenek velké změny, odešly hlavně některé Tonnerky a přibyly tři bjd panenky. První z nich, kterou vám představím, je MSD Soul Doll Gana (42 cm).
Od této firmy jsem získala i MSD Bonnie, která je na poslední fotce společně s Ganou a bude jí věnován samostatný článek.
Gana má starší typ těla - general body s jednoduchými klouby. I přesto je velmi hezky pohyblivá a propracovaná, oproti mým dřívějším panenkám je drobnější (díky tomu vše oblékne), ale hezky tvarovaná.
Má zajímavý obličej, krásný faceup s pihami a celkově trochu přidrzlý výraz. I když jsou s Bonnie od stejné firmy, jsou každá jiná i typem těla.
Gana má částečný body blushing. Z obou dvou jsem nadšená ;-).
Bonnie a Gana


Pokojíčky na chatě

6. ledna 2014 v 21:10 | Sofie |  Pokojíčky pro panenky

Moje pokojíčky v chatě

Sofie

Obývací pokoj s krbem.
Pokojík je vybaven nábytečkem vyrobeným v Anglii. Nábytek jsem získala nenatřený, ale jinak již hotový. Panenky jsou ze šedesátých let.


Stará kredenc
Moc krásná zachovalá stará kredenc ze 30. let minulého století. Bydlí u ní panenky vysoké asi 30 cm.
Ložnice
Ložnička ještě není hotová. Bude pro panenky tak ve velikosti 8 cm-12cm.Pokojíčky v Praze

5. ledna 2014 v 14:19 | Sofie |  Pokojíčky pro panenky

Pokojíčky v Praze

Sofie

V tomto článku představím své pokojíky a kuchyňku, které mám instalovány doma v Praze. Mám ještě nějaké pokojíky postavené na chatě a ty představím v samostatném článku. Většinou se jedná o starý nábyteček, tak ze 30. let min. století. Bydlí v něm staré panenky různého stáří ve velikostech od 8 cm do 18 cm. Doplňky jsou také vetšinou staré, až na modely jídla, které si vyrábím sama.

Kuchyňka ze 30. let.
Panenky jsou gumové. značené ARI, vysoké 10 cm. Větší panenka je sádrová 15 cm.

Pokojík ze 40. let 20. století
Panenky jsou porcelánové z 80. let. S pokojíkem nejsem spokojena a předpokládám, že nábyteček ještě obměním.Ložnice a obývací pokojík
Panenky v pokojíku jsou různé, porcelánové a celuloidové. Nejcennější je panenka v zelených šatičkách Elis, značená A.M.190, G. DEP Germany. Nábyteček je většinou nový.

Ložnička ze 30. let 20. století.
Nábyteček je zde starý a docela jednotný. Panenky v pokojíčku jsou staré a cenné. Panenka v popředí (kostkované šatičky) je s porcelánovou hlavou, značená Heubach Köppendorf. Je vysoká 15 cm.