Únor 2014

Barbie - tvář Superstar

25. února 2014 v 20:27 | Alice |  Panenky Barbie

Barbie - tvář Superstar

(Alice)

Tvář Superstar vznikla v roce 1976 a používala se až do roku 1998, kdy ji vystřídala Generation Girl Barbie.
Myslím, že pro většinu z nás, je to jedna z nejtypičtějších tváří - rozesmátá blondýna v růžovém (nejčastější kombinace). Panenky s touto tváří měly i jiné barvy vlasů a dokonce i pleti (existuje i černoška Superstar).

Když do našich obchodů dorazily panenky Barbie, nebo když jsem jejich prodej zaregistrovala, měly nejčastěji právě tuto tvář. Proto jsem ji na začátku svého sbírání lehce opomíjela, v té době jsem vyhledávala spíše tmavovlásky a Barbie tmavší pleti, takže rozesmátá blondýna stála na okraji mého zájmu.
Až s postupem času a rostoucí sbírkou, jsem se k ní vrátila jako k roztomilému retru a ocenila její půvaby.

Na první fotce jsou všechny mé panenky s tváří Superstar: Irish Barbie 1995, Benetton Barbie 1991, Horse Riding Barbie 1998, Winter Velvet Barbie 1995, Shopping Chic Barbie 1995, Calvin Klein Barbie 1996 a pro mě bezejmenná playline Barbie.Tato panenka byla zachráněna z nějaké burzy nahá, dostala náležité doplňky a je právě takovou typickou blondýnkou v růžovém.Benetton Barbie je v původním stavu a byla zakoupena nová.
Calvin Klein Barbie jsem sehnala vybalenou bez bot, ale jinak v celkem pěkném původním stavu, její civilní líčení a celkový vzhled se mi moc líbí.Horse Riding Barbie jsem zakoupila vybalenou v hezkém původním stavu.
Irish Barbie jsem koupila už použitou, nekompletní, s poničenými vlasy a vybledlými šatkami. Snažila jsem se ji dát, v rámci možností, do pořádku a vhodně doplnit chybějící doplňky. Tato panenka má hodně výrazné líčení, které je typické pro tvář Superstar.
Shopping Chic Barbie je sběratelská panenka, která měla jako doplněk ještě pudlíka. Já ji sehnala vybalenou, bez pejska, ale jinak v celkem původním stavu. Líbí se mi její jemné hnědé líčení a tím civilní vzhled tváře.

Winter Velvet Barbie je také sběratelská panenka, dostala jsem ji vybalenou v původním stavu. Má pěkné modré líčení.

Audrey Hepburn

23. února 2014 v 20:09 | Sofie |  Panenky Barbie
Audrey Hepburn

Sofie


Sběratelská Barbie, vyrobená podle herečky Audrey Hepburn ze slavného filmu Prázdniny v Římě. Film byl celý natočen v Římě v roce 1953. Aundey Hepburn představuje princeznu-rebelku, která uteče únavnému královskému protokolu a stráví nádherný den v Říme ve společnosti amerického novináře, představovaného hercem Gregory Peckem.

Panenka patří do sběratelské kolekce Pink Label. Mattel vytvořil pro tuto velice povedenou panenku novou tvář v roce 2012. Je velice věrná a podobu mé oblíbené herečky vystihuje velmi dobře.Barbie Corduroy Cool a Maskarade

23. února 2014 v 20:05 | Sofie |  Panenky Barbie

Barbie Corduroy Cool a Maskarade

SofieBarbie Corduroy Cool
Tato velmi krásná panenka, s tváří Mackie, ke mně doputovala v poslední době. Má pěkné moderní oblečení. Mám ji včetně všech jejích doplňků a velice se mi líbí.

Maskarade Barbie
Barbie z kolekce 2002- Collectible Maskarade Tiger Party Barbie s tváří Generation girl. Na sobě má tato panenka slušivý kožešinový obleček a doplňky se stejným vzorem. Původně měla ještě karnevalovou masku na obličej, tento doplněk ale nemám.

Aragorn a Delli

22. února 2014 v 22:55 | Sofie |  Panenky Tonner

Aragorn, Delli , Betsy a Lyra

Sofie


Aragorn

Panáček Tonner Aragon Strider , Range of the Nort, z kolekce postav z Lord of The Rings
(film a kniha Pán Prstenů). Byl vyroben v roce 2010 v limitované sérii 1500 ks. Je vysoký 17" (42,5cm), je celokloubový, včetně zápěstí a kotníku. Jeho obličej byl vytvořen podle herce Viga Mortensena, představitele filmové postavy. Má hnědé vlasy po ramena a modré namalované oči.
Delli

Panenka Dellilah Noir Once bitten, twice shy. Panenka je od firmy Aston Drake. Je vysoká 16" a svou pohyblivostí se spíš řadí mezi BJD panenky. Má 14 kloubů a jde opravdu dobře polohovat. Má měnitelná chodidla, může mít boty ploché i na podpatku. Je paruková a lze ji měnit oči.

Betsy
Panenka Candy Corn Confection z kolekce Betsy McCall byla vyrobená v roce 2008 v limitované edici 500 kusů. Byla původně oblečena do oranžovo-žluto-bílých šatiček s límečkem, pruhovaných punčocháčů a černých bot. Černé vlasy měla stažené do dvou culíků a ozdobené oranžovými mašličkami. Panenka měří 8"(20cm) a skvěle se hodí jako malé dítě pro 16" panenky Tonner. Má kloubová kolínka, mrkací oči a nalepenou paručku. Je vyrobena z tvrdého plastu.

Lyra at Oxford

Krásně originálně oblečená panenka Tonner. Byla vyrobená v limitované edici 2000ks. Tvář panenky byla vytvořena podle herečky Dakota Blue Richards, která hrála hlavní roli ve filmu Golden Compas. Lyra je vysoká 12" a je vyrobená z kvalitního vinilu. Tělo má Marley Wentworth.
Garfield


Barbie - tvář Kayla / Lea

22. února 2014 v 19:50 | Alice |  Panenky Barbie

Barbie - tvář Kayla / Lea

(Alice)


Kayla/Lea je velmi hezká a oblíbená tvář, začala se používat v roce 2000 pro asiatky. Typická jsou pro ni zavřená ústa.
Na počátku svého sbírání jsem jí docela podlehla a měla jsem hodně panenek s touto tváří, ale později jsem musela svou sbírku zredukovat a nyní mám ve sbírce sedm panenek této tváře:1. Lea Rio je přetělená na kloubové tělo Fashionistas, původně byla v plavkách.2. Kayla jako služtička z pohádky Princezna z ostrova dostala tělo FF Skipper s tetováním na noze (původně měla menší "hobití" tělo, na kterém se mi nelíbila).
3. Fashion Fever Kayla má pouze svůj kabátek, sice jsem ji koupila novou v původní stavu, ale tenkrát ještě pro dceru, takže jsem ji dostala
zpět nekompletní.4. Kayla jako postava z filmu - upírka Jane ze Stmívání.5. Secret Spells Kayla v původním stavu, pro mě asi nejkrásnější Kayla...
6. Další Fashion Fever Kayla, původně měla růžové oblečení a jelikož jsem ji zakoupila nahou, tak jsem se ji pokusila sladit do podobných barev.7. Cali Girl Horseback Ridding Lea 2004 v původním stavu, bez doplňků (klobouk, boty). Z této hezké série mám ještě dvě panenky (Generation Girl a Summer) a dcera dva koníky, tak je někdy nafotím společně.

Olivie

19. února 2014 v 18:57 | Alice |  BJD panenky
(Alice)

Olivie


Olivie je mojí druhou velkou bjd panenkou. Tentokrát 58 cm vysoká, takže menší než Iplehouse Jessica.
Její hlava je od firmy Limhwa a tělo od firmy Angell-Studio. Olivie má nový faceup od Niny, která má zásluhu i na sladění barev těla a hlavy.Tělo bylo barevnější, ale s tímto vědomím jsem ho už pořizovala, chtěla jsem totiž tělo, které by proporčně co nejvíc odpovídalo původnímu Limhwa tělu, které bohužel nebylo k prodeji.
Panenky od této firmy mě upoutaly už dříve, podobně jako Iplehouse, svými krásnými obličeji a přirozenými výrazy, proto jsem Olivii neodolala, i když přicestovala po částech. Stejně jako Jessice, jí musím teprve vybavit šatník, ale už má nějaké oblečení, boty i několik paruk, takže se může představit na fotkách :)
Na poslední fotce je vidět její velikost v porovnání s panenkami MSD (42-3 cm).Modré Integritky

19. února 2014 v 17:34 | Alice |  Jiné moderní panenky
(Alice)


Modré Integritky:


Monsieur Z Splash a Rufus Blue z kolekce Plastic Inevitable
Panenka MZ Splash je 30 cm velká celokloubová panenka, je to třetí Monsieur Z, kterou vlastním. (MZ Fly Girl a Flaunt It byly představeny a charakterizovány v některém z dřívějších článků o panenkách Integrity Toys).

Splash ke mně přišla nahá v originálním boxu, původně se prodávala v bílých plavkách. U mě dostala modré šatky, ladící s barvou vlasů.
Rufus Blue je panenka Dynamite Girls z kolekce Plastic Inevitable, také celokloubová, vysoká 30 cm. Koupila jsem ji v kompletním vybavení. Také byla již dříve představena v článku o panenkách Dynamite Girls.
Obě zapózovaly u modré vánoční kytice, která mě inspirovala k jejich focení...

Stefan a Bess

17. února 2014 v 20:28 | Sofie |  Panenky Tonner

Stefan, Bess, Ron a Marley

Sofie


Stefan

Tonner Vampire Diaries Stefan Salvatore - Collector doll z roku 2012.
Stefan byl vyroben v limitované edici 1000 ks. Byl navržen podle filmové postavy Stefana Salvatoze z TV seriálu Upíří deníky. Předlohou k vytvoření Stefana byl herec Paul Wesley. Stefan má ručně malovaný obličej, 17" vysoké tělo typu Matt O"Neil, šedé oči a hnědé vlasy. K němu do série byly vyrobeny ještě dvě postavy z tohoto seriálu, Ellena a jeho bratr Damon.
Bess

Panenka Tonner Monica Merril, Wigged basic
Panenka vyrobená v limitované edici 500 ks. Jedná se o kolekci z roku 2010. Bess je vysoká 16", tělo má typu Tyler BWQ Body. Má fialové akrylové oči a ručně malovaný obličej. Původně měla na sobě růžové body a blond paruku. Nyní nosí nejraději zrzavou paručku. Tuto panenku jsem si dlouho přála a dorazila ke mně až tento pátek.


Ron

Panáček Tonner, Ron Weasley,
Ron je vysoký 12". Byl vyroben v limitované edici 5 000 ks. Má úplně nový typ těla. Proporce byly zachovány jako u typu Marley, ale má jinak řešené klouby. Navíc má kloub pod hrudníkem a v zápěstí. Má hezké zrzavé vlasy. Panáček byl vyroben podle filmové postavy Rona Wesleye ve filmové sérii o Harrym Potterovi. Jeho podoba byla vytvořena podle herce Ruperta Grinta.


Marley

Marley je panenka ze setu IDEX Tyller and Marley Singing in the Rain z roku 2006.
Set byl vyroben v omezené sérii 300 ks. Marley je vysoká 12" a nemá kloub v zápěstí. Panenka má ručně malovaný obličej a hnědé rovné vlasy.

Nela a Susan

13. února 2014 v 21:34 | Sofie |  Opravy starých panenek

Nela

Nela je starší celoporcelánová panenka. Panenka byla pravděpodobně vyrobená v Číně v 80. letech. Nebyla moc poškozená, jen špinavá a chyběla jí paruka. Svojí velikostí 15 cm se mi hodila do pokojíčku.Susan

Panenka je vyrobená ze sádry. Je hezky zachovalá, a má i původní vlásky. Susan měří 18 cm a bude bydlet společně s Nelou. Byla vyrobená kolem roku 1930. Nebyla příliš poškozená, měla jen zpuchřelé gumičky, utržený závěs jedné nohy a smazanou pusu a obočí.Evangeline Ghastly - Ipswich Fog

13. února 2014 v 20:35 | Alice |  Wilde Imagination

Evangeline Ghastly - Ipswich Fog


(Alice)

Čtvrtou, a zatím asi na dlouho poslední, Evangelinou v mé sbírce je zrzka Ipswich Fog. Je to starší typ 17" vinylové Evangeliny, která se již nevyrábí.
Má krátké zrz mikádo a modré oči, šedé dlouhé šaty sladěné s botkami a šperky. Panenka je paruková.
Mám ji už delší dobu, k focení jsem se dostala na podzim a k článku až nyní. Vzhledem k tomu, že se tenkrát focení účastnila i moje oblíbená Ellowyne Boo Who? v nových šatech, připojuji její fotky na závěr tohoto článku.