Únor 2014

Amanda

9. února 2014 v 21:10 | Sofie |  Opravy starých panenek

Amanda


Sofie

Panenka značená na hlavě A.M.2966 3/6. Měří 45 cm a je celá, včetně hlavy, z kompozitu. Při nákupu bylo tělo panenky hodně poničené, ale hlava byla v pořádku. Panenky tohoto typu se vyráběly ve dvacátých letech minulého století.
Americká domácnost II.

9. února 2014 v 20:54 | Sofie |  Pokojíčky pro panenky

Americká domácnost II.


Sofie

Nečekaně se mi rozrostly panenky v této domácnosti. Náhodně jsem sehnala výhodně druhou Koloniální barbínu. Vzhledem k tomu, že měla s mou původní panenkou stejný obličej, tak jsem její šaty, které se mi líbí, dala jedné mé starší panence s tváří Goddes. Druhým přírustkem je Fashionistas kluk, na kteráho jsem sehnala odpovídající oblečení.


A takto vypadala panenka původně


Jessica Iplehouse

4. února 2014 v 22:28 | Alice |  BJD panenky


Jessica Iplehouse


(Alice)

Vždy jsem tvrdila, že nechci větší panenku, než je MSD - tj. asi 42 cm. Ale současně se mi hodně líbí panenky Iplehouse, a to i ty velké. Takže, když se naskytla možnost koupit E.I.D. Basic Women Jessicu, tak jsem do toho, po chvilce váhání, šla.
Jessica je 65 cm vysoká a 1,9 kg těžká, je to teda kus ženské. Její tělo (general type) je opravdu propracované a masivní, není to žádná křehotinka, ale je krásně reálná, včetně obličeje.
Není lehké ji ošatit a obout, proto teprve pořizuji vhodné oblečení, důstojné takové krásky.
Moje Jessica prošla přemalbou, má nový krásný faceup od Renáty a původní body blushing.
Stále hledám její finální podobu, nejvíc se mi zatím líbí v dlouhé šedé paruce a v černé krátké (viz foto). Představuji ji ve více podobách a zřejmě ještě nějaké přibydou.

Americká domácnost

2. února 2014 v 14:19 | Sofie |  Pokojíčky pro panenky

Americká domácnost

Sofie

K vytvoření tohoto pokojíčku mně před třemi lety inspirovala sběratelská panenka Koloniální v hezkých dobových šatech. Panenka s tváří Superstar se zabydlela v pokojíčku s "americkou kredencí", jak říkala tomuto typu kredence moje babička. Později k ní přibyla indiánka s tváři Tereza a černoška Christie. Následovala Tereza v šatech mé výroby. Jako poslední se v kuchyňce zabydlela krásná indiánka s tváři Diva.

Rosalie

2. února 2014 v 13:46 | Sofie |  Panenky Barbie

Rosalie

Sofie

O Vánocích přibyla k mým upírům panenka Rosalie. Je to krásně provedená panenka s mou oblíbenou tváří Aphrodite. Má velmi hezky provedené i doplňky - náušnice, náhrdelník a náramek. Líbí se mi víc, než představitelka Rosalie ve filmu a spíše splňuje moji představu, jak by, podle knihy, Rosalie měla vypadat.BJD Soul Doll Bonnie

2. února 2014 v 12:32 | Alice |  BJD panenky

BJD Soul Doll Bonnie


(Alice)


Mojí druhou panenkou od firmy Soul Doll je MSD Bonnie.
Má tělo old double - starší typ těla s dvojitými klouby. Má pěknou pohyblivost a dobře drží v pozicích. Stejně jako u Gany, je tělo hezky propracované.
Má firemní faceup a její obličej je kouzelný, dá se říct, že jí sluší skoro vše, ve všem vypadá půvabně a roztomile.
Ostatně - fotografie jsou toho důkazem ;-):