Březen 2014

Sujan (MSD Limhwa)

26. března 2014 v 21:54 | Alice |  BJD panenky
Sujan (MSD Limhwa)

(Alice)


Sujan je bjd MSD od firmy Limhwa. Když jsem tyto panenky poznala, moc jsem je chtěla, nejdříve jsem si své přání splnila hlavičkou Olivie, nyní jsem získala panenku celou - i s originálním tělem.
Sujan je poměrně vysoká - 47 cm. Má pěkně tvarované, vyvinuté tělo s poměrně malou hlavou, na rozdíl od jiných MSD, nebo i od Olivie (v poměru své velikosti - hlava a tělo). Panenky Limhwa jsou hezky propracované, mají zajímavě tvarované ruce a nehty, tvar očí, mají také trochu drsnější resin.
Sujan má nový faceup od Renáty a je z ní zrzka, jiné paruky jí tolik nesednou, takže to bude asi její image :)
Na fotkách je vidět i nový nábytek od Nadi, který jsem panenkám pořídila (na poslední fotce zleva: Tania, Benny, Gana a Bonnie).
Hannah (HeeAh Mydolling)

26. března 2014 v 21:48 | Alice |  BJD panenky

Hannah (HeeAh Mydolling)

(Alice)

Další posilou v mém bjd týmu je Hannah - panenka MSD od firmy Mydolling. Je velká 44 cm, má drobné tělo, ke kterému i její, poměrně malá hlava, působí trochu větším dojmem. Je z pěkného, trochu drsnějšího, resinu, který ve mně navozuje dojem, jaký mívám z resinu uměleckých panenek.
Hannah má velmi jemný výraz tváře, který podtrhuje něžný faceup od Niny. Díky tomu jí sluší velké množství paruk a mění se jak chameleon - každou stylizací je jiná. Příjemně mě překvapila, moc se mi líbí :).
Má malá očka (cca 8 mm), původně přišla s modrýma očima, ta jsem vyměnila za tmavě hnědé a to už bylo jasné, že je z ní jedna z mých favoritek...miluji panenky s hnědýma či tmavýma očima...
Davídek

23. března 2014 v 20:34 | Sofie |  staré panenky 1890-1960

Davídek

Sofie

Davídek je cenná celoporcelánová panenka. Byl vyroven pravděpodobně kolem roku 1920. Davídek má půvabný, ručně malovaný obličej. Ruce a nožky jsou připojeny k tělu pomocí drátu. Je vysoký 12 cm. Oblečení je mé výroby. Dřevěný kočárek, ve kterém je nafocen, vyrobila moje kamarádka Hela.


Mína

23. března 2014 v 20:22 | Sofie |  staré panenky 1890-1960

Mína

Sofie

Mína je celuloidová panenka vyrobená známou německou firmou Minerva. Na zadíčkách je značená přilbou. Panenka je vysoká 13 cm, má namalované oči a nalepené vlásky. Na sobě má šatičky, ve kterých jsem ji již získala, ale nebudou asi
původní. Tento druh panenek se vyráběl v letech 1930-1950.

Nabiya Garden of Dolls aneb Naby - modrá elfka

13. března 2014 v 21:17 BJD panenky

Nabiya Garden of Dolls aneb Naby - modrá elfka


(Alice)

Naby je opět bjd panenka velikosti MSD - tj. asi 43 cm. Původně civilně vyhlížející panenku přemalovala Renáta do podoby malé kouzelné elfky. Má dodělaná elfí ouška a celý faceup je laděný do modra.
Právě tato barevná stylizace, v kombinaci s tmavýma očima, rozhodla o tom, že bude Naby bydlet u mně. Její nový vzhled se mi moc zalíbil.
I když jinak dávám přednost panenkám s přirozeným faceupem, tak Naby je výjimka potvrzující pravidlo ;-).
Panenka má pevnější, bytelnější tělo s průměrně dobrou pohyblivostí.
Sluší jí větší množství paruk, tak se opět představí ve více podobách:


Bonnie na výletě

13. března 2014 v 21:07 | Alice |  BJD panenky

Bonnie na výletě


(Alice)

Při pohledu z okna vidíme začátky jara a teploty jsou v odpoledních hodinách už dost příjemné. Sněhu jsme si letos moc neužili, ale přesto Bonnie zažila jeden prosluněný víkend na sněhu na venkově...


Henrieta

2. března 2014 v 19:09 | Sofie |  Opravy starých panenek

Henrieta


Sofie

Henrieta je panenka z hlavičkou z porcelánu a starým kompozitovým tělem. Je značená Heubach Köppelsdorf a číslem 342.15/6. Byla vyrobená v Německu kolem roku 1910. Vysoká je 18 cm. Má původní mrkací oči. Při nákupu jí chyběla jedna ručička, špička nohy a paručka.

Alex

2. března 2014 v 18:59 | Sofie |  Staré panenky 1960 - 1980

Alex

Sofie

Panenka vyrobená v roce 1963 firmou Madame Alexander. Tato americká firma vyrábí panenky dodnes. Její panenky jsou velice různorodé, od hracích panenek až po sběratelské. Tato panenka patří mezi panenky hrací. Alex je 28 cm vysoká. Má hlavičku z tvrdého kvalitního plastu a všité vlásky. Alex má hadrové měkké tělíčko a krásné mrkací oči. Oblečení je původní. Proutěný kočárek je moje vyroba.
Málé panenky

2. března 2014 v 18:44 | Sofie |  staré panenky 1890-1960

Malé panenky do mých pokojíčků.

Sofie

Nedávno jsem získala čtyři nové obyvatelky mých pokojíčků. Dvě z nich jsou poměrně vzácné celuloidové panenky, značené ARI 1010, Germany. Panenky jsou 10 cm vysoké a byly vyrobeny ve čtyřicátých letech minulého století. Zajímavostí je, že stejný typ panenek vyráběla firma ARI ještě v šedesátých letech. Tyto panenky, ale již byly z měkké gumy. Další dvě panenky jsou klasické panenky ze šedesátých let minulého století od české firmy IGRA.