Duben 2014

Iplehouse Asa

29. dubna 2014 v 22:11 | Alice |  BJD panenky

Iplehouse Asa

(Alice)

Další BJD Iplehouse, která se objevila na prodej v mém okolí, byla panenka velikosti MSD - Asa. Je jasné, že jsem neodolala. Mezitím se odstěhovala bjd Say, takže ji tak trochu nahradila.
Asa přišla už se změněným faceupem, který mi k ní moc neseděl - je vidět na prvních třech fotkách (tmavé líčení a bílá linka nad okem), tak jsem ho trochu "umázla", aby působila přirozenějším dojmem. Ale stejně ji asi ještě čeká nový faceup.
Asa je asiatka s tmavší pletí, je to jemná dívka, které opět sluší větší množství paruk. Vždy se mi velmi líbila, tak jsem moc ráda, že rozšířila moji partu Iplehouse panenek ;-).


Glimmer a John

22. dubna 2014 v 21:29 | Sofie |  Panenky Barbie

Glimmer a John

Sofie

Glimmer a John jsou sběratelské panenky Basics 2.0. John je model 15 a Glimmer model 14. Obě panenky dostaly kloubová těla a jejich oblečení je původní.

Helenka a spol

17. dubna 2014 v 21:21 | Sofie |  staré panenky 1890-1960

Helenka, Barka a Liza

Sofie

Tři staré malé panenky, které mně přibyly v poslední době.


Helenka
Helenka je panenka z tvrdé hmoty, vysoká 22 cm. Má tělo konstruované jako pozdější chodičky. Když hýbe nožkami, otáčí se hlavička. Má původní vlásky a mrkací oči. Byla vyrobená ve čtyřicátých letech minulého století. Oblečení je mé výroby.

Barka
Barka je celuloidová panenka ze šedesátých let minulého století. Je vysoká 17 cm. Oči a vlásky má původní, oblečení jsem jí ušila.

Líza
Líza je stará celuloidová panenka, která se ke mně dostala již bez nožiček. Má původní mrkací oči a původní vlásky. Chybějící nožičky jsem jí vyrobila, stejně jako oblečení. Byla vyrobená v padesátých letech minulého století.


The Raider

3. dubna 2014 v 20:24 | Sofie |  Panenky Barbie

JUDE DEVERAX The Raider - gift set

Sofie

Sběratelský limitovaný set The Raider z roku 2003 je z edice Fantasy Dolls. Panenky jsou inspirované románem The Raider, spisovatelky Jude Deverax, známé autorky romantických novel. Román vyšel i českém překladu pod názvem Mstitel. Hlavními postavami jsou Alex Montgomer a jeho přítelkyně Jessica Taggert. Děj novely je situován do doby boje amerických osadníku za nezávislost. Obě panenky mají pěkné dobové oblečení. Velice se mi líbí šaty Jess. Jsou opravdu dobře propracovány a odpovídají módě poloviny 18. století. Alex má tvář vytvořenou speciálně pro něho. Jess má tvář Mackie, a je zvláštní tím, že má vmalované zuby.


Tvář Lara/Anna a Summer

3. dubna 2014 v 20:14 | Alice |  Panenky BarbieBarbie - tvář Lara/Anna a Summer
(Alice)V tomto článku jsem původně chtěla představit jednu z tváří série Generation Girl - Lara/Anna, ale na společnou fotku se mi vloudila i jedna panenka s tváří Summer. Vzhledem k tomu, že Barbie s touto tváří mám celkem jen dvě, rozhodla jsem se, že obě tváře představím společně.

Tvář Lara se začala používat v roce 1998, kdy vznikla velmi pěkná série Generation Girl, kde byly zastoupeny tváře: Tori/Chelsie, Lara/Anna, Mari a GG Barbie. Je to hezká tvář s jemným úsměvem, která se používá často pro sběratelské Barbie i pro playline panenky.Na společné fotce zleva: Raquelle z filmu Barbie deníček, následují dvě Fashion Fever Drew, vloudivší se Summer aneb Courtney z filmu Barbie Deníček, Fashion Fever Barbie z další série a nakonec sběratelská Barbie Birthday Wishes 2005.


Raquelle z filmu Barbie deníček, v původním oblečeníFF Drew - wave F 2005, v původním oblečení, kromě kalhot (původní sukně je někde v oblečcích panenek mé dcery)
FF Drew - wave A 2004, převlečená
FF Drew - wave T modern trends 2006, převlečená
Birthday Wishes 2005, v původním stavu
Tvář Summer

Tvář Summer vznikla v roce 2003, je to tvář s širokým úsměvem, používaná spíše pro playline panenky. Není moje nejoblíbenější, ale dvě Summer vlastním, hlavě proto, že se mi líbí jejich vlasy, to se přiznám...
Je to Courtney z fimu Barbie deníček a Barbie z mé oblíbené série Cali Girl Horseback Ridding. Ani jedna nemá původní oblečení.


Courtney z filmu Barbie deníčekCali Girl Summer