Červen 2014

Porcelánky

22. června 2014 v 20:38 | Sofie |  Staré panenky 1960 - 1980

Starší porcelánky


Sofie

Za dobu mého sbírání starých i modeních panenek se u mně ubytovaly i tyto čtyři porcelánové panenky. Jsou to panenky vyrobené v Číně v letech 1970-1980. Nemají sice žádnou sběratelskou hodnotu, ale mně se z různých důvodů zalíbily. Nedávno ještě dostaly nové šatičky, tak jsem se rozhodla je představit .Gwen
Gwen je první panenka, která se ke mně dostala s úplně rozbitou hlavičkou. Učila jsem se na ní, jak opravovat porcelánové panenky. Nechávám si jí z určité nostalgie, a také proto, že se mi její oprava docela povedla.

Emily
Emily jsem získala již bez nožiček, které jsem jí vyrobila nové. Také oblečení jsem jí vyrobila

Číňanka
Panenka ze sedmdesátých let minulého století. U této panenky mne zaujal její asijský obličejík, který porcelánové panenky nemívají často.


Mary
Mary je panenka vyrobená v devadesátých letech minulého století. Panenek s vyzáží černošek není mnoho, což je jedem z důvodů proč v mé sbírce zůstala. Šaty pro tuto mou panenku mi ušila kamarádka Hela.


Souldoll Yeon-bee

22. června 2014 v 16:24 | Sofie |  BJD panenky

Souldoll Yeon-bee

(Alice)

Panenky od firmy Souldoll jsou mými dalšími favoritkami, mají kouzelné obličeje, krásné faceupy a výbornou pohyblivost.
Yeon se mi vždy líbila, tato má velmi zajímavý faceup od Lenky S., má nejnovější typ těla, které je vyšší a trochu mohutnější, než mají Bonnie a Gana (srovnání s Bonnie je vidět na posledních fotkách). Takže nyní mám všechny tři typy těl firmy Souldoll.
Představuji Yeon v různých podobách:


Nová Tania

18. června 2014 v 19:24 | Alice |  BJD panenky

Nová Tania


(Alice)

BJD Iplehouse Tania se už dříve představila na náhradním těle (sehnala jsem původně jen hlavu), nyní dostala nové tělo Iplehouse, i když to není přímo její odstín, tak je aspoň celá od stejné firmy.
Rozdíl mezi barvou hlavy a těla je menší než u prvního těla a celkově jí lépe sedne.
Od prvního focení na novém těle už uběhlo trochu času a Tania zatím dostala i nové oči a trochu změnila image, jak je vidět na posledních fotkách...

Komtesa

11. června 2014 v 20:07 | Sofie |  Opravy starých panenek
Komtesa
Sofie

Komtesa je kompozitová panenka ze 40. let minulého století, tedy cca 70 let stará. Je vysoká 38 cm. Má hezké mrkací skleněné oči. Když se ke mně dostala, měla od vlhka dost popraskaný svrchní nátěr na obličeji a místy i na těle, jinak byla zachovalá. Vzácné je, že se dochovaly její původní šatičky a účes, boty jsem jí doplnila.
Víkend s Benny

8. června 2014 v 19:49 | Alice |  BJD panenky
(Alice)

Víkend s Benny


Benny Iplehouse je panenka, která už na podobném výletě byla, a protože se jí na venkově moc zalíbilo, tak chtěla jet zase... (Jely společně s Taniou, ale fotek je hodně, takže Tania bude mít samostatný víkendový článek, ve kterém se také představí na novém těle.)
Zrovna všechno kvetlo, tak si to Benny hezky užila ;-), protože minule zde byla na podzim.Asa - nový faceup

8. června 2014 v 19:38 | Alice |  BJD panenky

(Alice)

Asa - nový faceup

V předchozím článku jsem se zmínila, že Asu čeká nový faceup a už je to tady.
Moc se mi líbí původní přirozené firemní faceupy Iplehouse (viz poslední foto) a tak nějak jsem to také pro Asu chtěla. Opět jsem požádala Renatu a ona opět nezklamala. Asa má, kromě krásného obličeje, ještě francouzskou manikúru a tetování na ruce.
Aby bylo lépe vidět, dovolím si na závěr i jednu nahou fotku (Asa není příliš vyvinutá, tak snad nikoho nepohorší ;-)).
...a když už se fotila na zahradě, tak vylezly s Bonnie na strom...


Nikki a Ryan

4. června 2014 v 20:00 | Sofie |  Panenky Barbie

Nikki a Ryan

Sofie

Nikki je sběratelská panenka Barbie Basics Collection 001 No. 8. Nikky je černoška s výraznou černošskou tváří Mbilli a s dlouhými hnědými vlnitými vlasy. Byla vydaná v sérii Black Label.
Ryan je playline panáček ze série Fashionistas. Oblečení má od černocha No.17 z řady Basics Collection 002.
Tonner Esme a MZ Splash na výletě

4. června 2014 v 15:31 | Alice |  Panenky Tonner

Tonner Esme a MZ Splash na výletě(Alice)
Pravidelně beru své panenky na výlet na venkov, do přírody, kde se hezky fotí. Budete se setkávat s panenkami, které byly již dříve představeny a charakterizovány v článcích a uvidíte jejich další podoby.
Tentokrát jela jedna z mých nejstarších panenek Tonner - černoška Esme a Monsieur Z Splash od firmy Integrity Toys.
Splash to velmi slušelo v pomněnkách, které ladí s barvou jejích vlasů, Esmé si slunce také užívala, stejně jako focení venku...