Porcelánky

22. června 2014 v 20:38 | Sofie |  Staré panenky 1960 - 1980

Starší porcelánky


Sofie

Za dobu mého sbírání starých i modeních panenek se u mně ubytovaly i tyto čtyři porcelánové panenky. Jsou to panenky vyrobené v Číně v letech 1970-1980. Nemají sice žádnou sběratelskou hodnotu, ale mně se z různých důvodů zalíbily. Nedávno ještě dostaly nové šatičky, tak jsem se rozhodla je představit .Gwen
Gwen je první panenka, která se ke mně dostala s úplně rozbitou hlavičkou. Učila jsem se na ní, jak opravovat porcelánové panenky. Nechávám si jí z určité nostalgie, a také proto, že se mi její oprava docela povedla.

Emily
Emily jsem získala již bez nožiček, které jsem jí vyrobila nové. Také oblečení jsem jí vyrobila

Číňanka
Panenka ze sedmdesátých let minulého století. U této panenky mne zaujal její asijský obličejík, který porcelánové panenky nemívají často.


Mary
Mary je panenka vyrobená v devadesátých letech minulého století. Panenek s vyzáží černošek není mnoho, což je jedem z důvodů proč v mé sbírce zůstala. Šaty pro tuto mou panenku mi ušila kamarádka Hela.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 baziliska2-barbie baziliska2-barbie | 25. června 2014 v 12:23 | Reagovat

Hezoučký panenky. To neva, že menají sběratelskou cenu, takových vlastním hodně,ale pro mě mají cenu obrovskou. Jsou úžasný, moc se mi líbí Japonečka.

2 Eva Eva | 22. října 2014 v 10:42 | Reagovat

Jsou nádherné, chtěla jsem se zeptat, jak pro tyto panenky získáváte botičky, nebo jsou vlastní výroby?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama