Září 2014

Gale a Diana

28. září 2014 v 19:40 | Sofie |  Panenky Tonner

Gale a Diana


Sofie

Gale

Tonner Gale Hunger Games. Gale je vysoký 17" (43 cm), má celokloubové, dobře polohovatelné tělo typu Matt O'Neit. Na hlavě má černou přilepenou paruku a namalované modré oči. Na sobě má originální oblečení, navržené podle filmové postavy z filmu Hunger Game. Tvář této panenky byla vytvořena podle představitele role Galeho - Liama Hemsworta. Panenka byla vydána v limitované edici 1000 ks.
Diana


Panenka BJD byla vyrobena na zakázku korejskou firmou Dollmore. Jde o 16"( 41 cm) vysokou Fashion Doll. Diana má originální, velice přirozený face up a šedé oči. Má velice štíhlé proporce a moderní typ těla, které lze velice dobře polohovat. Díky jejímu štíhlému tělu ji sluší všechno oblečení.

Eda

28. září 2014 v 19:24 | Sofie |  Opravy starých panenek

Eda

Sofie

Velice zajímavá a hodně stará panenka se ke mně dostala ve velmi špatném stavu. Původně šlo o dvě úplně stejné panenky, ale jedna bydlí u mé kamarádky v původním neopraveném stavu. Samozřejmě u mně zůstala panenka více poničená. Panence chyběla jedna ručička a neměla už vůbec vidět oči. Jedná se o kompozitovou panenku, přičemž vrchní vrstvu tvořila pravděpodobně vrstva vosku. To se již nedalo zachovat a panenka se špatně opravovala. Vzhledem k tomu vosku bych odhadla, že panenka byla vyrobena tak kolem roku 1920. Výška panenky je 25 cm.


Rosa a Rebeca

2. září 2014 v 20:39 | Sofie |  staré panenky 1890-1960

Rosa a Rebeca

Sofie

Obě panenky jsou značené na zádech želvou. Jejich výrobcem je německá firma Rheinishe Gummi und Celluloid fabric. Jsou vysoké 18cm, vyrobené z celuloidu přibližně v padasátých letech. Obě panenky jsou stejné, vyrobené z téže formy. Při nákupu byly oblečené v německých krojích. Mně se ale krojované panenky nelíbí, tak dostaly novou image a staly se z nich mé oblíbené obyvatelky pokojíčku.

Rosa
Rebeca

Původní stavKačenka

2. září 2014 v 20:14 | Sofie |  Opravy starých panenek

Kačenka


Kačenka je stará kompozitová panenka. Byla vyrobena pravděpodobně v Čechách mezi lety 1930-1940. Panenka je vysoká 45 cm, má hezké mrkací oči a původní paruku z pravých vlasů. Majitelkou Kačenky je moje kamarádka Hela. Oprava této panenky nebyla příliš náročná, protože kompozit se opravuje poměrně dobře. Z přiložených fotografií je dobře vidět, že největší poškození, které bylo v oblasti nožiček panenky, se podařilo dobře opravit.