Únor 2015

Millie a Ninon Lillycat Cerisedolls

25. února 2015 v 20:26 | Alice |  BJD panenky
(Alice)

Millie a Ninon Lillycat Cerisedolls

jsou zajímavé panenky od francouzské výtvarnice. Jsou ve velikosti menší msd a mají specifické tvary a obličeje, přemýšlela jsem, jak je popsat, ale nakonec to vzdávám ;-), jsou tak zvláštní, že si každý musí udělat názor sám...
Ze začátku jsem nevěděla, co si o nich myslet, ale později si mě získaly. Sd (více než 40 cm) panenky jsou elegantní vytáhlé dámy, v msd (kolem 40 cm) velikosti jsou to spíš roztomilé holčičky.
Tmavá Millie má firemní faceup a ještě relativně normální proporce, i když s širšími boky. Světlá Ninon má tzv. cartoon tělo s velmi širokými boky a faceup od Lenky S.
Většina těchto panenek se vyrábí v různých barevných odstínech, od bílé, přes růžovou a další barvy, až k velmi tmavé "čokoládě". Pokud patříte ke sběratelům panenek bjd, je pravděpodobné, že po takovéto zvláštní panence také zatoužíte, až překonáte první překvapení z jejího vzhledu :-).
Já tyto panenky už vnímám trochu jinak než ty reálné, tam předpokládám nějaké lidské proporce, tyhle řadím k uměleckým panenkám jednotlivých výtvarnic, kdy už to není firemní výrobek, ale její umělecké vyjádření...
Každá chce zvolit něco odlišného, specifického, nezaměnitelného...
Souldoll Fafner

25. února 2015 v 20:07 | Alice |  BJD panenky
(Alice)

Souldoll Fafner

je panenkou, kterou jsem vždy obdivovala a chtěla jsem ji. Takže když se mi naskytla možnost její koupě, neváhala jsem. (Místo ní odešly jiné panenky, jak zmiňuji v článku o Filipě.)
Fafner má jemný, zamyšlený obličej, firemní faceup. Má tzv. NL tělo, které mám od firmy Souldoll nejméně ráda, ale k ní se celkem hodí. Je to panenka velikosti msd, takže cca kolem 42 cm.
Sluší jí krátké i dlouhé vlasy, jak je vidět z fotografií:

Souldoll Philippa

24. února 2015 v 19:34 | Alice |  BJD panenky
(Alice)
Souldoll Philippa
je další panenkou od mojí oblíbené firmy. Jsou to panenky s dobrou pohyblivostí a krásnými, rozmanitými obličeji. Firma navíc dělá více typů těl, takže každá panenka je jiná. Filipa (jak jsem počeštila její jméno) je 54 cm vysoká, takže ji už řadím spíše k sd panenkám.
Má double tělo - s dvojitými klouby, které mám u Souldoll nejradši a je, podle mě, nejlépe pohyblivé.
V msd velikosti má u mě toto tělo nyní Yeon, došlo totiž k menším změnám v mojí partě a Gana s Jiu se přestěhovaly k jiné sběratelce, obě odešly na NL tělech, takže u zbylých Souldoll děvčat došlo k menším "tělovým" posunům.
Kromě Filipy přišla ještě Souldoll Fafner, ale ta bude představena v samostatném článku.
Filipa má pozitivní výraz a schopnost velmi měnit svoje podoby změnou očí a paruk, jak je vidět na fotkách: