Březen 2015

Margot

30. března 2015 v 21:02 | Sofie |  Opravy starých panenek
Sofie

Margot


Margot je panenka značená na hlavičce AM 370 - Armand Marseille - Germany. Ke mně se dostala už jen její značně poničená porcelánová hlava, nic jiného se z původní panenky nedochovalo. Bylo nutné opravit barvu hlavičky, dát panence nové oči a paruku. Tělo Margot dostala hadrové od jiné staré panenky. Panenky řady 370 měly těla hadrová, nebo kozinková.


Armand Marseille Dolls 1885-1950s German

Na konci 19. století němečtí výrobci panenek zcela předčili množstvím a kvalitou své produkce francouzské výrobce panenek. Nejznámějším představitelem německých výrobců byl Armand Marseille. Armand Marseille se narodil v roce 1856 v Rusku. V roce 1884 koupil porcelánky v německém Sonnebergu a Koppelsdorfu a začal vyrábět panenky s porcelánovými hlavami. Jejich produkce byla velice různorodá včetně některých doplňků (skleněné oči, oblečení), vyráběly i některá těla. Tyto porcelánky vyráběly panenky tzv. charakterové, které byly modelovány podle skutečných dětí, holčičky, batolata i miminka.. Vyráběly jak panenky s hlavou a rameny z jednoho kusu, tak kloubové panenky s oddělenou porcelánovou hlavou (například řada 390). Výroba panenek zde skončila pravděpodobně během II. světové války, nebo krátce po ní.

Bonnie, Fafner a první sněženky...

29. března 2015 v 19:52 | Alice |  BJD panenky

Bonnie, Fafner a první sněženky...

(Alice)
Jaro pozvolna začíná i u nás na venkově, proto se tam se mnou zajely podívat i bjd panenky Bonnie a Fafner...
Zatím nám vykvetly jen sněženky, ale i tak bylo příjemně, holky si poseděly u vody a užívaly klidu ;-)


Zak a Bonnie

24. března 2015 v 20:15 | Sofie |  BJD panenky
Sofie

Zak


Zak je panenka BJD od společnosti Angel of Dream. Původně se jmenoval Wang-Zi, ale já jej přejmenovala na Zaka. Je vysoký 43 cm (MSD ¼), pleť má světlou a má původní face up. Byl mojí první BJD panenkou a bydlí u mně již třetím rokem. Narodil se 15.8. 2012 v Číně.

Angel of Dream je firma, která se snaží svou příznivou cenou panenek, umožnit běžným lidem koupit si panenku BJD. Je to mladá čínská společnost, která vznikla v roce 2008. Vyrábí panenky ve čtyřech velikostech a v různých barvách. Mně osobně se nelíbí, že kluci, vyrábění touto firmou, stejně vypadají jako holky. Firma vyrábí také hodně oblečení, paruk a bot, které u nich často nakupuji.Bonnie


Mou druhou panenkou této velikosti je panenka od firmy Soul Doll. Je to MSD Kids Bonnie.
Má tělo N.L.body - starší typ těla s dvojitými klouby. Má pěknou pohyblivost a dobře drží v pozicích. Tělo panenky je dobře propracované.
Má firemní face up a její obličej se mi velice líbí. Sluší jí skoro vše, ve všem vypadá půvabně a roztomile. Narodila se v Jižní Koreji 19.12. 2013.

Soul Doll je jihokorejská firma, která vyrábí velice kvalitní a propracované panenky BJD. Zabývají se také výrobou kvalitních doplňků pro panenky. Kromě kvalitních panenek ve čtyřech velikostech nabízí firma Soul Doll dokonce BJD zvířata a různé mýtické bytosti.
Tonner - tvář Tyler

24. března 2015 v 19:56 | Alice |  Panenky Tonner

Tonner - tvář Tyler

(Alice)

Další z mých oblíbených Tonner tváří je Tyler.
Vlastním půvabnou blondýnku v překrásných šatech - Fabulous, dále jednu z prvních panenek Tonner (nemá ještě klouby ani v loktech, na fotce je v jiných tonner šatech) - zrzku Party of the Season a krátkovlasou černovlásku v super moderním oblečku - parukovou Look of the Season Tyler Wentworth.
Francis

23. března 2015 v 22:19 | Sofie |  staré panenky 1890-1960

Francis

Sofie

Jedná se o vzácnou francouzskou panenku firmy SFJB. Francis má krásnou porcelánovou hlavu a na týle je značena SFBJ 38 Paris (Société Française de Fabrication de Bébés et Jouets). Panenka má původní, nepoškozené, kompozitové tělo, které však nemá kvalitní povrchovou úpravu a má velice špatnou pohyblivost. Má krásné, původní, mrkací oči. Paruka ani oblečení panenky se nezachovaly. Jedná se o jednu z mých nejcennějších a nejdražších panenek.
Firma SFBJ
Kolem roku 1900 se několik významných francouzských výrobců, v boji proti velice silné německé konkurenci, spojilo do syndikátu SFBJ. Jednotliví výrobci používali své původní formy, ale značili své panenky značkou SFJB. Syndikát vyráběl panenky až do 20. let minulého století. Kvalita vyráběných panenek ale vlivem jejich masové produkce velice rychle klesla, což se projevilo především na tělech panenek.
Takto vypadala Francis při nákupu

Tonner - tvář Sydney

23. března 2015 v 22:04 | Alice |  Panenky Tonner

Tonner - tvář Sydney

(Alice)

Stejně jako u Barbie, tak i u panenek Tonner, si při nákupu všímám, kromě celkové stylizace, také tváří.
Mezi moje oblíbené Tonner tváře patří Sydney, Tyler a Jon/Jonquil. Od každé z nich mám několik panenek.

V tomto článku představím panenky s tváří Sydney: zrzku Wintergreen Sydney Chase, blond Great Strides (v náhradním oblečení, to její barvilo), stylovou černovlásku Pop Art Beehive Sydney Chase a další krásku stylizovanou do 60. let - tentokrát do hippie módy - Central Park Stroll-Sydney Chase.


Barbie - tvář Diva

10. března 2015 v 18:27 | Alice |  Panenky Barbie
(Alice)

Barbie - tvář Diva

tato tvář se začala používat v roce 1985, nejznámější byla jako zrzka Midge, proto je tak někdy mezi sběrateli nazývána i tato tvář. Je známá jako maminka z kolekce Happy Family, rockerka či sběratelská Indiánka nebo Číňanka. Myslím, že se přestala používat na konci 90. let, nevím přesně, ještě se objevila kolem roku 2008 u filmových postav Trixie a Lola (zde měla do zavřených úst vmalovaný "úsměv se zuby" a byla na menším těle).
Objevila se také v Basic kolekci jako blondýna a možná i později, povolanější zřejmě doplní...
Já už jsem to přestala sledovat, protože mám ráda zejména její starší podobu.
Vlastním pihatou Barbie and the Beat Midge a sběratelskou Indiánku, které můžete vidět na cca rok starých jarních fotkách, od dcery jsem dostala maminku z Happy Family i s miminkem a magnetickým bříškem (může být těhotná) a Sofie vlastní Lolu.