Květen 2015

Panenky The Wizard of Oz

26. května 2015 v 22:49 | Sofie |  Panenky Tonner

Panenky The Wizard of Oz


Sofie
Jde o dvě panenky inspirované americkým muzikálem Čaroděj ze země Oz. Tonner vyrobil řadu panenek inspirovaných postavami z tohoto filmu: Dorotku, Glindu, Čaroděje, Strašáka, Plecháče a další. Některé postavy byly vyrobeny dokonce v několika verzích. Já vlastním dvě panenky - Emerald Promenade a Glindu Basic.


Emerald Promenade

Panenka od Roberta Tonner - Emerald Promenade. Byla vyrobena na přelomu let 2007 /2008 v limitované edici 500 kusů. Panenka má kloubové tělo typu Tyler a hnědé malované oči. Rezavé vlasy má učesány do zajímavého účesu. Na sobě má krásnou zelenou šifónovou róbu, zdobenou korálky. Šaty jsou inspirovány empírovou módou s vysokým pasem. K tomu má barevně sladěný náhrdelník, náramek a korále. Tvář panenky byla vytvořena speciálně pro tuto panenku.
Další verse panenky Emerald se jmenují: Emerald City Elegance, Emerald City Prinsses, Emerald Lady a Emerald Eminence.

Glinda

Panenka Tonner z roku 2007. Byla vydána v otevřené kolekci. Celý její název je Glinda Basic. Jedná se o prádlovou panenku. Je inspirovaná postavou hodné čarodějnice Glindy z muzikálu Čaroděj ze země Oz. Ve filmu ji ztvárnila známá americká herečka Billie Burke.
I touto postavou se Robert Tonner nechal inspirovat několikrát. Velice hezká je verze v nádherné růžové róbě. Nyní dostala velice hezký obleček od Emerald Eminence.