Červen 2015

Hanna

17. června 2015 v 22:39 | Sofie |  Opravy starých panenek

Hanna


(Sofie)
Jde o vzácnou německou panenku firmy Schöenau & Hoffmeister. Hanna má krásnou nepoškozenou porcelánovou hlavu a na týle je značena hvězdou, uvnitř které jsou písmena PB a písmena SH po stranách. Panenka má původní kloubové tělo, tvořené kombinací kompozitu a dřeva. Tělo panenky bylo hodně poničené přirozeně dětským hraním, ale též ho poničili nějací dřevokazní brouci.( chutná jim kompozit) Má krásné, původní, mrkací oči. Paruka ani oblečení panenky se nezachovaly. Jedná se o jednu z mých nejcennějších panenek. Panenky Hanna, Character Baby Doll, se vyráběly ve velikostech 14-26" Má panenka má velikost 40cm.

1901-1953 Burggrub
Firma Schoenau & Hoffmeister byla porcelánka známá jako Porzellanfabrik Burggrub, která ležela ve městě Burggrub v Německu. Založil ji v roce 1901 Arthur Schoenau a Carl Hoffmeister. Porcelánové hlavy panenek začali vyrábět v roce 1907. Protože se oba partneři nedokázali shodnout, zda budou vyrábět panenky s ramenním plátem nebo bez něj, vyráběli panenky obou typů. Nejznámější jejich panenka je Princess Elizabeth z roku 1929.
Ellana Lillycat Cerisedolls

15. června 2015 v 22:42 | Alice |  BJD panenky

Ellana Lillycat Cerisedolls

(Alice)
Panenky ve velikosti MSD, Millie a Ninon, od francouzské výtvarnice jsem už představila. Nyní přibyla do mé sbírky panenka ve velikosti SD (cca 58 cm), má zvláštní vytáhlé tělo a krásné ruce, je to elegantní dáma, která opět nemá reálné proporce, ale je spíše uměleckým objektem.
Tyto panenky se také vyrábí v různých barevných odstínech. Moje Ellana má barevný odstín pink tan.
V poslední době mě baví tyto zajímavé panenky, protože nabízejí zase nové možnosti stylizací a výrazů, zkusila jsem Ellaně různé paruky a oblečení a líbí se mi snad ve všem :-):