Červenec 2015

Narah

21. července 2015 v 21:22 | Sofie |  BJD panenky

Narah


Sofie

Narah je BJD panenka, vyrobená asijskou firmou Garden of Doll. Panenka je poměrně nová, začala se vyrábět až v roce 2013 pod jménem Narah. Je vysoká 42 cm, má štíhlé dívčí tělo. Narah je vlastně variace na dříve vyráběnou panenku Nabiya. Na rozdíl od původní panenky, má Narah štíhlejší tvář a odlišný tvar očí. Vyrábí se v různých barevných odstínech pleti: bílá, tan light, šedá, zelená a fialová. Moje Narah má pleť light tan. Face up panenky je originální od výtvarnice Ashley Koh.

Kamarádem Narah je Karsh. Je to BJD panenka nazvaná pouze Asia Boy. Je to drobný kluk, má elfí ouška a je vysoký 43 cm. Je vyroben z kvalitního rezinu. Karsh má velice pěkně propracované tělo a ruce, připevňované na magnety, proto se dobře obléká.Rosi

19. července 2015 v 19:48 | Sofie |  Opravy starých panenek

Rosi


Sofie
Panenka od firmy Kammer & Reinhardt je značená K * R, číslem 903 a pod ním je číslo 46. Rosi má pěkné zachovalé kompozitové tělo a hlavu vyrobenou z keramiky. Panenka má hezky zachovalé flirtující hnědé oči a otevřenou pusinku se zoubky. Originální vlásky ani oblečení se nedochovaly. Původní jsou pouze kouzelné botičky. Rosi byla vyrobena někdy mezi léty 1920-1930.
Německá firma Kammer & Reinhardt vyráběla panenky v letech1886-1932. Společnost byla založena v roce 1886 v Waltrshousenu. Zakladateli byli Ernest Kämmer a Franz Reihardt. Mnoho porcelánových hlav vyráběli pro známé firmy jako Simon a Halbich a jiné. Některé hlavy pak měly dvojí značení. V letech 1886-1909 firma K & R vyráběla jen porcelánové výrazové panenky s kloubovým tělem. Od roku 1909 ale začala vyrábět nespočet druhů a velikostí panenek. Miminka, děti, slečny, výrazové panenky s těly z různých materiálů a v různém provedení.