Říjen 2015

Předvečer všech svatých...

27. října 2015 v 19:04 | Alice |  BJD panenky

Předvečer všech svatých...

(Alice)

nebo také Halloween, se u nás neslaví ve své tradiční podobě, jsme stále věrni našim "Dušičkám" neboli svátku Všech svatých, který je u nás spojen s tichou vzpomínkou na naše blízké zemřelé...
Ale postupně se k nám protlačily různé Halloweenské doplňky, jako jsou vydlabané dýně, kostýmy čarodějek apod.

Ani já nechodím v tento večer koledovat ;-), ale černo-oranžové dekorace tohoto anglosaského svátku se mi líbí, proto jsme o víkendu vydlabali dýni a neodolala jsem, abych s ní, v kombinaci s podzimní přírodou a spadaným listím, nevyfotila různé panenky: Barbie Mackie a Kaylu, bjd Yeon v kostýmu čarodějky a elfku Nanuri (nová hlava, která bude mít později samostatný článek).
Tak si užijme podzimně-halloweenskou atmosféru :-)

Colin a Kamila

22. října 2015 v 21:14 | Sofie |  Panenky Tonner

Colin a Kamila

Sofie

Colin


Panáček James Collins byl vyroben firmou Tonner v roce 2011 v limitované sérii 500 ks. Je vysoký 17" (42,5cm). Colin je celokloubový, včetně zápěstí a kotníku, tělo má Standard Matt Body. Colin má černé krátké vlasy a hnědé oči. Původně byl oblečen ve společenském obleku, ale ke mně se dostal bez oblečení.

Kamila


Panenka Tonner Cami Basic Blonde je z kolekce Cami a Jon. Vyrobena byla v roce 2010. Má typ těla Antoinette a je vysoká 16". Kamila je také celokloubová + kloub v kotníku. Nový typ kloubu v kolenou umožňuje vytočení nohou do stran . Má hezké dlouhé vlnité vlasy a zelené ručně malované oči. Ke mně se dostala oblečená jen ve spodním prádle, šaty dostala až ode mne.

Madame Alexander - současný stav

21. října 2015 v 19:35 | Alice |  Jiné moderní panenky

Madame Alexander - současný stav

(Alice)
Charakteristiku těchto panenek jsem publikovala již v článku: http://sofie-panenky.blog.cz/1303/madame-alexander, stejně jako popis jediné MA, která zůstala z původní sestavy - zrzky Suzette.
Ta se nyní ukáže v aktuální podobě, spolu s nově příchozími panenkami.
Jedná se o dvě krásky tmavé pleti, které mají opravdu půvabné obličeje a nový hezký moderní typ těla, který je více podobný např. tělu panenek Integrity Toys - vytahovací dlaně pro lepší oblékání apod. Obě jsou celokloubové, přišly nahé, tak dostaly modely z domácích zdrojů - orig. oblečků Tonner a Ellowyne.
Na krabici nebylo bližší označení - pouze Madame Alexander, tak jim budu muset vlastní jména vymyslet.
Poslední panenka, která obohatila moji sbírku, je naopak starší typ MA, která nemá klouby v loktech, ani kolenou. Je to poněkud nepraktické při oblékání a focení, ale blondýnka Alex byla z tohoto důvodu dlouho opuštěná na bazárku, až jsem podlehla jejímu něžnému obličeji a krásným vlasům a adoptovala ji :-). Také přišla nahá a dostala Tonner oblečení.
Alex a Suzette se fotily nyní na podzim, tmavé holky už na jaře:Erik

18. října 2015 v 18:48 | Sofie |  staré panenky 1890-1960

Erik

Sofie

Panenka byla vyrobená německou firmou "Schildkröt-Puppen". Erik má hezkou nepoškozenou hlavu, která na týle je značena želvou v kosočtverci a velikostí 28. Panenka má celuloidové tělo značené přilbou ( výrobcem je německá firma Minerva), ale i když tělo k hlavě původně nepatří, myslím, že se k němu dobře hodí. Ke mně již Erik přišel s tímto tělem. Má krásné, původní, mrkací oči.
Německá firma Rheinische Gummi und Celluloidfabrik, byla založena v Manheimu roku 1873. Nejprve vyráběla celuloidové panenky v nejrůznějších velikostech. Od malých až po panenky kolem 50 cm. Po druhé světové válce, kdy bylo v Něnecku zakázano vyrábět celuloid, začala vyrábět své panenky z tvrdého plastu zvaného Tortulon. V dnešní době se vyrábí drahé repliky původních panenek.
Tyler Wentworth - Super Stripes doll

15. října 2015 v 19:39 | Alice |  Panenky Tonner

Tyler Wentworth - Super Stripes doll

(Alice)
Další panenka s tváří Tyler v mé sbírce je Tyler Wentworth - Super Stripes doll, Blonde Hair. Má krásnou jemnou malbu obličeje a starší typ těla bez kloubového zápěstí.
Její původní oblečení jsou pruhované plavky a střevíčky, nyní dostala jiné originální šaty Tonner, které jí moc sluší a v létě se v nich fotila v přírodě.
Vzhledem k tomu, že i Tyler Party of the Season dostala nové oblečení a chtěla se v něm ukázat, tak připojuji její fotku k tomuto článku :-)


Elf a Megan

14. října 2015 v 21:45 | Sofie |  BJD panenky
(Sofie)

Elf


Můj Elf je starší panenka od čínské firmy Angel of Dream. Představuje kluka Elfa s charakteristickýma hezkýma elfíma ušima. Je vysoký asi 62 cm. Barva pleti panenky je tan skin. Dodnes má originální face up, který se mi velice líbí, a tak doufám, že mu ještě dlouho vydrží.
FirmaAngel of Dream - je čínská firma s velice pestrou nabídkou BJD panenek a doplňků pro panenky. Firma vyrábí panenky od velikosti IDOL Doll - 72cm po panenky Tiny - 16cm. Vyrábí panenky s odstínem pleti white, real, pink, gray, tan a dark skin. Jedná se o panenky cenově dostupné.

Megan


Megan ke mně přicestovala z USA. Je to panenka z limitované série od americké firmy GenX Doll, která je součástí firmy Bleblooddoll. Firma se specializuje na ruční výrobu BJD panenek ve třech liniích a v hodně omezených sériích.
Moje panenka Megan je ze série Special Edition. Má přirozený a detailně provedený face up, barvu pleti je tan skin. Výška panenky je 58 cm. Set obsahoval i kompletní, velice nápadité oblečení, botičky a blond paruku. Narodila se 8. září 2014.Elis

13. října 2015 v 21:49 | Sofie |  Opravy starých panenek

Elis

Sofie

Na panence Elis je původní pouze porcelánová hlavička značená A.M.190, G. U mně měla tato hlavička hodně pohnutý osud. Koupila jsem ji kdysi nenamalovanou, ale jak se moje zkušenosti zvětšovaly, rozhodla jsem se, že tak, jak jsem ji udělala před lety, se mně už nelíbí. Při práci na hlavičce se mi ovšem stala nehoda, a za vydatné asistence našich koček se hlavička skutálela na zem a rozbila se. Nejprve jsem ji vyhodila do koše, ale pak jsem ji zas vytáhla, opravila, a zde si můžete prohlédnout výsledek. Nyní má celuloidové tělo a je vysoká 18 cm. Rok výroby hlavičky je někdy mezi lety 1918-1930.

Výrobcem hlavičky je české porcelánka v Dubí u Karlových Varů. Firma se původně jmenovala A.C. Anger (Anger a Moehling) z Dubí u Karlových Varů. V roce 1918 získal porcelánku Josef Theodor Menzl společně s několika dalšími vlastníky a přejmenoval ji na Porcelánka Aich Menzel &Co. V tomto roce také zahájil výrobu série hlaviček značených A&M a číslem série. Hlavičky vyráběl v různých velikostech od nejmenších jako je Elis, až po hlavičky k panenkám vysokým 50 cm. Označení se lišilo číslem.

Takto jsem ji namalovala před lety:


Po pádu z verandy:Po rekonstrukci:


Ultra Basic Jacqueline Frost

12. října 2015 v 20:55 | Alice |  Panenky Tonner

Ultra Basic Jacqueline Frost


(Alice)

Tato panenka ke mně přišla v průběhu uplynulého roku a vzhledem k tomu, že jinou Tonnerku s touto tváří nemám, má výhodu samostatného článku :-).
Jacqueline má tělo Antoinette (štíhlejší a lépe pohyblivé tělo Tonner), krásné vlasy a drobný obličej s netypickým líčením ledové královny.
Jedná se původně o prádlovou panenku, u mě dostala směs originálního oblečení od Ellowyne a Tonner.
A takhle jí to slušelo na jednom z časně jarních výletů na venkov:

Další Sydney v mé sbírce

11. října 2015 v 17:37 | Alice |  Panenky Tonner

Další Sydney v mé sbírce

(Alice)
Tvář Sydney u panenek Tonner je moje oblíbená, jak už jsem zmiňovala v předchozím článku, proto jsem opět neodolala kudrnatým kráskám s touto tváří - zrzce Sydney when in Rome (2005/LE 1500) a blond Envy Sydney (2004/LE 1500).
Obě panenky přišly už na jaře, jak je vidět z fotografií, zrzka ve svém krásném originálním oblečení.
Envy měla dlouhé šaty, které jsem nechala u původní majitelky, protože svoje Tonnerky oblékám výhradně do civilních moderních oblečků.
Obě mají starší typ těla, bez kloubu v zápěstí, ale krásná tvář a vlasy zcela vyvažují tento drobný nedostatek.


Lillycat Cerisedolls

6. října 2015 v 18:50 | Alice |  BJD panenky

Lillycat Cerisedolls Ombre, Manon a nová Millie


(Alice)

V předchozích článcích jsem už představila tyto panenky a protože mě okouzlily, podlehla jsem ještě elfce Ombre.
Ombre je také panenka msd velikosti, normal skin, má trochu jiný - starší - typ těla než Millie. Má elfí ouška, přivřené oči a tím zvláštní snivý výraz, má krásný face a body bluishing (opět od Renči).

I u ostatních "Cerissek" nastaly změny - Ninon se vrátila zpět k původní majitelce, které se po ní stýskalo a výměnou za ni přišla Manon - msd velikost, stejný typ těla jako Millie, pink skin.
Manon pochází z limitované edice, má velmi smutný, až uplakaný výraz a to ji činí zajímavou, i když asi ne pro každého :-)

A aby Millie nezůstala, co se týče proměn, pozadu, dostala nová temně modrá očka a k tomu barevně ladící modrofialovou paruku, musím říct, že jí modrohnědá kombinace opravdu sluší. (Na společné fotce je ještě v původní stylizaci).

A nyní už všechny holky pohromadě i zvlášť: