Listopad 2015

Magda

24. listopadu 2015 v 18:54 | Sofie |  Staré panenky 1960 - 1980

Magda


Sofie

Magdu již mám velice dlouho a za tu dobu měla několik podob. Koupila jsem ji hodně poškozenou, s dírou v hlavě. Původně jsem na opravu použila nevhodný tmel a barvu, které spolu navzájem reagovaly, a po čase se v místě oprav udělala nehezká skvrna. Letos v létě jsem se pustila do opravy znovu a zde je výsledek. Jedná se o staré české miminko ze šedesátých let minulého století. Panenka má bakelitovou hlavu, tělo z voskového plátna a hadrové končetiny, později se končetiny vyráběly také z bakelitu. Magda je vysoká 45 cm.Will a Elizabeth

15. listopadu 2015 v 20:19 | Sofie |  Panenky Tonner

Will a Elizabeth


Sofie

Will


Panáček Will Turner byl vyroben firmou Tonner v roce 2008 v limitované sérii 2500 ks. Je vysoký 17" (42,5cm). Postava je ze serie Pirates of the Caribbean Tonner Character Figure line is - Will Turner. Will byl vyroben podle podoby herce britského herce Orlanda Blooma, který postavu ztělesnil ve filmu. Will je celokloubový, včetně zápěstí a kotníku, tělo je typu Standard Matt Body. Má tmavě hnědé dlouhé vlnité vlasy a hnědé oči. Má velice hezké původní oblečení, ale sluší mu i civilní oblek.
Elizabeth


Panenka Miss Sydney World - Sydney Chasse , byla vydaná firmou Tonner v roce 2006 v omezené serii 300 ks. U mně představuje partnerku Willa Turnera - postavu Elizabeth Swann. Firma Tonner vydala i panenku Elizabeth, ale mně se zdá víc podobná filmové předtavitelce spíš tato panenka, než původní Elizabeth. Moje Elizabeth má nádherné vlasy a originální šifónové šaty. Má i barevně sladěné botky.

Charlotte a Anna Marie

3. listopadu 2015 v 21:37 | Sofie
Sofie

Charlotte


Panenka Charlotte byla vyrobená někdy mezi lety 1953-58 v Sonneberger Porzellanfabrike v Německu. Je značena vzájemně propletenými písmeny SP a číslem 2966. Panenka je vysoká 40 cm, má kompozitovou hlavu a krásný výraz obličeje s originálníma modrýma mrkacíma očima. Získala jsem její hlavičku ve stejné aukci jako panáčka Erika. Kompozitové tělo panenky ve správné velikosti jsem k hlavičce sehnala teprve nedávno.

Anna Marie

Tato panenka má stejné značení jako Charlotte, ale je větší, měří 48cm. Je celá v původním stavu včetně vlásků na hlavičce. Panenka má mírně popraskaný obličejík a tělo jsem musela trochu opravit.

Sonneberger Porzellanfabrike (bývalá NDR)
V roce 1953 byly znárodněny firmy Porzellanfabrik Armand Marseille a Köppelsdorf gegründet. V jejich výrobních prostorách byla roce 1953 založena firma VEB Sonneberger Porzellanwerke. Zde byly asi do roku 1958 pod značkou SP vyráběny dva druhy kompozitových panenek: mimino a panenka 2966. Oba druhy panenek se vyráběly v různých velikostech.